10 فیلم برتر اقتباس شده از بازی های مبارزه ای از بدترین تا بهترین

به گزارش مجله پیامک مسعود، فیلم های ساخته شده بر اساس بازی های مبارزه ای کار راحتی برای درخشش و موفقیت در سینما ندارند. اما این فیلم ها با وجود نقص های خود، کوشش های قابل تحسینی را از خود بر جای گذاشته اند.

10 فیلم برتر اقتباس شده از بازی های مبارزه ای از بدترین تا بهترین

همزمان با شکستن رکورد استریم HBO Max توسط فیلم جدید مورتال کامبت، با وجود سابقه نه چندان جالب این فیلم، علاقه جدیدی نسبت به ساخت فیلم های اقتباس یافته از بازی به وجود آمده است. در حالی که بازی هایی مانند مورتال کامبت، تیکن یا مبارز خیابانی تحول شگرفی را در زمینه بازی به وجود آوردند، اما فیلم های ساخته شده بر پایه آن ها با شکست هایی در فروش و از طرف منتقدان روبرو شدند.

البته با وجود نقدها موجود نسبت به روایت یا بازی های صورت گرفته، بیشتر فیلم های ساخته شده بر اساس بازی های مبارزه ای با بدلکاری هایی خوب و جنبه های فنی مناسب مانند جلوه های ویژه و طراحی لباس، حرف هایی برای گفتن دارند. در ادامه 10 فیلم در این زمینه را معرفی می کنیم.

10. سلطان مبارزان (The King Of Fighters)

گوردون چان کارنامه درخشانی در زمینه فیلم های اکشن هونگ کونگی دارد.

اما اقتباس آمریکایی او از سری بازی های سلطان مبارزان از شرکت اس .ان.کی تبدیل به شکستی عظیم شد.

مگی کیو و شان فاریس در این فیلم علمی تخیلی نقش بازی می نمایند که در خصوص مسابقاتی است که در بعد دیگری صورت می گیرد. شرکت نمایندگان متفاوت با انگیزه های گوناگون در این رقابت شرکت می نمایند و به دنبال آن حوادث فیلم اتفاق می افتد.

9. مورتال کامبت: نابودی (Mortal Kombat: Annihilation)

در حالی که فیلم مورتال کامبت ساخته شده در سال 1995 هنوز طرفداران خود را دارد، اما قسمت بعدی این فیلم بازخوردهای مثبتی دریافت نکرد. با وجود انتخاب مجدد بازیگران از مورتال کامبت 3 امید ها برای ساخت فیلمی خوب افزایش یافت اما در نهایت طرفداران با فیلمی ناامید نماینده روبرو شدند.

البته این سری با فیلم های مانند مورتال کامبت: لگاسی (Mortal Kombat Legacy) و ریبوت های انیمیشنی و لایو اکشن فیلم نجات پیدا کرد.

8. مبارز خیابانی: افسانه چون-لی (Street Fighter: The Legend Of Chun-Li)

این فیلم که حتی از قسمت قبلی خود هم نمره پایین تری گرفت، راجع به داستان اولیه شخصیت شناخته ای به نام چون -لی است، که راه را برای حضور شخصیت های مونث در این سری باز نموده است. متاسفانه، این فیلم با وجود نام های شناخته شده ای مانند نیل مک دونا، مایکل کلارک دانکن و رابین شو از فیلم مورتال کامبت، موفقیت چشم گیری نداشت.

با وجود این که انتهای این فیلم به شخصیت رایو (و احتمالا کن) اشاره داشت، اما برنامه های ساخت قسمت بعدی کاملا منتفی شدند.

7. دابل دراگون (Double Dragon)

این فیلم که مبنی بر یکی از بازی های مبارزه ای کلاسیک ساخته شده است، کوشش نموده تا پس زمینه مبارزه ای را با تم آخرالزمانی ادغام کند. داستان این فیلم که در لس آنجلس اتفاق می افتد، راجع به دو برادر به نام جیمی و بیلی لی (مارکوس داکاسکوس و اسکات وولف) است که نیمی از یک مدال را پیدا می نمایند و این موضوع، توجه گانگستر ها را به آن ها جلب می نماید. به دنبال این اتفاقات یک سری از صحنه های مبارزه و کمدی عمدی را می بینیم.

زمینه غیر جدی و طنز فیلم، موجب ترقیب بعضی به تماشای آن شده است. شخصیت کوگا شاکوی رابرت پاتریک نکته مثبت دیگر این فیلم است.

6. مبارز خیابانی (Street Fighter)

با بازی رائول هولیا به عنوان ژنرال بایسون و ژان-کلود ون دام به عنوان کلونکل گیل، این فیلم با توجه به موفقیت سری بازی مبارز خیابانی و محبوبیت ستارگان نقش اول خود، گزینه جذابی به نظر می رسد. اما این فیلم هم فیلمی مضحک با لباس هایی پر زرق و برق بود که از بازی های کامپیوتری اقتباس شد.

داستان فیلم تقریبا بر مبنای مبارز خیابانی 2 است، زیرا در آن گیل کن و رایو کوشش می نمایند تا به دیکتاتوری بایسون انتها دهد. بر خلاف نقایص این فیلم، اجرای نهایی هولیا نظرات مثبتی را به خود جلب کرد و موجب شد که او پس از فوتش جایزه ساترن را دریافت کند.

5. تکن (Tekken)

حتی اگر سری تیکن، فیلم های اقتباسی بهتری ساخته باشد، باز هم این فیلم ها می توانند سرشار از کلیشه های قدیمی باشند. تیکن مانند دیگر سری های بازی های مبارزه ای، داستان دعوت مبارزان مختلف از سراسر جهان به یک مسابقه را ندارد. اما می توان ملاحظه کرد که فیلم تیکن در ساخت لباس های مشابه و توصیف تصاویر مشابهی از شخصیت های داستان، مانند جین کازاما (جان فو)، عملکرد مناسبی داشتند.

این فیلم منجر به ساخته شدن قسمت بعدی خود، با نام انتقام کازویا شد که داستان آن قبل از تیکن اتفاق می افتد و داستان آن در خصوص پدر جین، کازویا میشیما است. همچنین یک فیلم انیمیشن 3 بعدی به نام انتقام خون هم ساخته شد.

4. زنده یا مرده (DOA: Dead Or Alive)

این فیلم ساختار کلاسیک بتل رویال را دارد. عنوان این فیلم به مسابقاتی اشاره می نماید که در آن شرکت نمایندگان باید در مسابقات مرگبار هنر های رزمی شرکت نمایند.

این فیلم با بازیگرانی مانند جیمی پرسلی و دوون اوکی، از خود اثر ماندگاری به جا نگذاشته است و طرفداران بازی اصلی را ناامید نموده است. با وجود ساختار زمینه جزیره مانند آن و نبرد های تن به تن در طول فیلم، مقایسه آن با مورتال کامبت اجتناب ناپذیر است.

3. مورتال کامبت (Mortal Kombat)

اولین فیلم مورتال کامبت بنا بر دلایل مشخصی در ذهن ها ماندگار شده است. در حالی که مورتال کامبت اثر سینمایی چندان درخشانی محسوب نمی گردد، اما این فیلم نسبت به دیگر فیلم های اقتباس شده از بازی های کامپیوتری بسیار بهتر است و هم چنین موسیقی متن الهام گرفته از پس زمینه بازی، تجربه ای به یاد ماندنی را برای تماشاچیان رقم می زند. فیلم داستان مشخصی دارد که در آن لو کانگ (رابین شو) به همراه دوستانش در مسابقات رزمی شرکت می نمایند.

بنا بر درجه PG-13 دریافت شده توسط این فیلم، خشونت فیلم کاهش یافته و بسیاری از جلوه های ویژه آن، در مقایسه با استاندارد های کنونی مضحک به نظر می رسند. کارگردان این فیلم، پل دبلیو. اس. اندرسون، بعد ها ساخت فیلم های اقتباس یافته از بازی های کامپیوتری را با ساخت سری فیلم های رزیدنت ایول ادامه داد.

2. مورتال کامبت (Mortal Kombat)

این فیلم بعضی از انتظار اتی را که از آن می رفت توانست برآورده کند. در حالی که بدلکاری ها و جلوه های ویژه این فیلم به بدی فیلم های قبلی نبود، اما شخصیت پردازی های شتاب زده و کلیشه ای منجر به واکنش های متفاوتی شد. این فیلم که تا حد زیادی پایبند به داستان اصلی بازی بود و فقط با معرفی شخصیت جدیدی با نام کول یانگ (لوییس تن) سعی در ایجاد تغییر کرد.

بعضی از جنبه های قابل تحسین این فیلم صحنه معروف کونگ لائو، شوخ طبعی کی نو و رقابت بین ساب زیرو و اسکورپین بود.

1. افسانه مورتال کامبت: انتقام اسکورپیون (Mortal Kombat Legends: Scorpions Revenge)

خیلی جالب است که محبوب ترین فیلم مورتال کامبت یک فیلم انیمیشنی است. این فیلم ساخته شده برای رسانه خانگی، توسط برادران وارنر فراوری شده و کار های انیمیشن آن توسط استودیوی کره ای Mir صورت گرفته است. این فیلم کاملا درخور نام خود است و در آن فضای مناسب برای مبارزات به سبک بازی های کامپیوتری، خشونت راضی نماینده و داستانی جذاب، از سیر تحول هانزو هاساشی، یک نینجای افسرده به اسکورپین شکست ناپذیر در نظر گرفته شده است.

با توجه به بازخوردهایی که این انیمیشن داشته است، ممکن است در آینده شاهد فیلم های انیمیشنی مورتال کامبت بیشتری باشیم، که حوادث آن در جهانی سینمایی متفاوتی، در کنار فیلم 2021 مورتال کامبت رخ می دهند.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1501

به "10 فیلم برتر اقتباس شده از بازی های مبارزه ای از بدترین تا بهترین" امتیاز دهید

3 کاربر به "10 فیلم برتر اقتباس شده از بازی های مبارزه ای از بدترین تا بهترین" امتیاز داده اند | 2.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 فیلم برتر اقتباس شده از بازی های مبارزه ای از بدترین تا بهترین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید