از هر کسی چک بانکی قبول نکنید!

به گزارش پیامک مسعود، با کوشش ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری، فردی که در پوشش سایت دیوار با خرید 15 تن خرما از یک تاجر در محمدشهر کرج ، اقدام به ارائه چک جعلی به مبلغ یک ملیارد و 620 میلیون ریال نموده بود دستگیر شد.

از هر کسی چک بانکی قبول نکنید!

با کوشش ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری، فردی که در پوشش سایت دیوار با خرید 15 تن خرما از یک تاجر در محمدشهر کرج ، اقدام به ارائه چک جعلی به مبلغ یک ملیارد و 620 میلیون ریال نموده بود دستگیر شد.

به گزارش پیامک مسعود به نقل از پلیس، سرهنگ محمد نادربیگی گفت: در پی دریافت یک فقره پرونده کلاهبرداری با چک تضمینی جعلی از کلانتری 25 محمد شهر به پلیس آگاهی استان البرز، رسیدگی به موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری نهاده شد.

وی اضافه نمود: شاکی در تحقیقات اولیه ماموران گفت که در کار خرید و فروش خرما است و چندی پیش اقدام به درج آگهی تبلیغاتی برای فروش خرما در سایت دیوار می نماید که فردی پس از مشاهده آگاهی طی تماس و قرار ملاقات به سردخانه وی در محمدشهر مراجعه و 15 تن خرما را به مبلغ یک میلیارد و 620 میلیون ریال خریداری نموده و در ازای پرداخت وجه یک فقره چک بین بانکی به وی می دهد.

این مقام انتظامی بیان نمود: به گفته شاکی زمانی که برای وصول چک به بانک مراجعه می نماید به علت جعلی بودن چک دستگیر و پس از طی مراحل قانونی با ضمانت آزاد شده و بر علیه صاحب چک اعلام شکایت می نماید .

سرهنگ نادربیگی گفت: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و استعلام های اجرا شده آگاه شدند که چک متعلق به یک شرکت صنعتی بوده که از سوی افراد کلاهبردار مورد سوء استفاده نهاده شده است که با کوشش شبانه روزی و اقدامات گسترده پلیسی متهم شناسایی و تحت کنترل نامحسوس کارآگاهان در نهایت مخفیگاه وی شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی بیان نمود: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از تاجر خرما با استفاده از سایت دیوار و دادن چک جعلی به تشکیل یک باند سه نفره کلاهبرداری به روش اسکیمر نیز اعتراف کرد که با کوشش کارآگاهان طی چندین عملیات جداگانه دستگیر شدند .

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که متهم با قرار وثیقه قانونی روانه زندان شد گفت: وقوع چنین جرایمی نتیجه اطمینان شاکی به دارنده چک و عدم استعلام از بانک است که موجب درگیر شدن مراکز اقتصادی، مراجع قضائی و انتظامی می گردد و شهروندان می بایست برای جلوگیری از وقوع چنین جرایمی با قوانین چک و تشخیص چک واقعی و دارای اعتبار از چک های نامعتبر و جعلی آشنا شده و به محض فقدان یا سرقت اسناد، اوراق بهادار و چک در اسرع وقت، بانک مربوطه، مراجع قضائی و انتظامی را آگاه نموده و هیچگاه از افراد ناشناس که معروفیت یا اعتبار کافی ندارند چک قبول نکنند .

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 415

به "از هر کسی چک بانکی قبول نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از هر کسی چک بانکی قبول نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید