اعداد و ارقام اقتصادی در هفته نخست مهرماه 1399

به گزارش پیامک مسعود، در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته نخست مهرماه 1399

6.6 میلیارد دلار و 111 کشور

بانک جهانی: از زمان آغاز بحران جهانی کرونا تا به امروز، بانک جهانی 6.6 میلیارد دلار در قالب طرح واکنش فوری به کووید-19 به 111 کشور جهان تخصیص داده است تا به این کشورها کمک کند که دسترسی شهروندان خود به لوازم بهداشتی، آب سالم و خدمات سلامت را تضمین کنند.

94.8 میلیون تن

ورلد استیل: فولادسازان چینی طی ماه آگوست سال جاری 94.8 میلیون تن فولاد خام تولید کرده اند که این رقم در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 8.4 درصد افزایش نشان می دهد.

14 درصد و 21 درصد

سازمان تجارت جهانی: حجم و ارزش تجارت کالایی بین کشورهای جهان طی سه ماهه دوم سال جاری میلادی به ترتیب 14 و 21 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش یافته است.

500 میلیون شغل

سازمان بین المللی کار (ILO): در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، مجموع ساعات کاری در جهان حدود 17 درصد نسبت به سه ماهه خاتمهی سال 2019 کاهش یافته است که این رقم معادل از دست رفتن 500 میلیون شغل است.

110 میلیارد دلار

بلومبرگ: شرکت سرمایه گذاری چین (CIC) که بخشی از ذخایر ارزی بیش از 1 تریلیون دلاری این کشور را اداره می کند، در گزارشی اعلام کرد صندوق ثروت ملی چین در سال اقتصادی 2019 بیش از 110 میلیارد دلار از محل سرمایه گذاری های خارجی خود سود خالص کسب کرده است.

21 درصد

بلومبرگ: بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی مؤسسه ورلد رباتیکس، تعداد ربات های فعال در کارخانه های چینی در سال گذشته میلادی 21 درصد نسبت به سال قبل از آن رشد داشته و این کشور در حال حاضر به تنهایی حدود یک سوم ربات های فعال در بخش صنعت جهان را به خود اختصاص داده است.

119 تریلیون دلار

وال استریت ژورنال: فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) مجموع ثروت خالص خانوارها و سازمان های غیرانتفاعی آمریکا در خاتمه سه ماهه دوم سال جاری میلادی را حدود 119 تریلیون دلار اعلام کرد که این رقم در مقایسه با سه ماهه نخست سال جاری 6.8 درصد افزایش نشان می دهد.

9 درصد

رویترز: منابع آگاه در دولت ایتالیا به خبرنگار رویترز گفتند که کارشناسان اقتصادی دولت ایتالیا پیش بینی می کنند که تولید ناخالص داخلی این کشور در سال جاری میلادی تحت تأثیر بحران کرونا حدود 9 درصد نسبت به سال گذشته کاهش خواهد یافت.

1 میلیارد دلار

رویترز: به گفته یکی از مقامات وزارت خزانه داری آمریکا، شرکت خدمات اقتصادی و بانکداری جی پی مورگان برای بسته شدن پرونده دستکاری در بازار فلزات قیمتی، 1 میلیارد دلار جریمه به وزارت خزانه داری آمریکا خواهد کرد.

58 درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): بر اساس مطالعه میدانی مشترک OECD، بانک جهانی و شرکت فیس بوک، درآمد 58 درصد از کسب وکارهای کوچک و متوسط جهان در ماه ژوئیه سال جاری میلادی نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش یافته است.

16 تریلیون دلار

استاتیستا: بر اساس برآوردهای اخیر کارشناسان گروه خدمات اقتصادی و بانکداری سیتی گروپ، تبعیض نژادی در آمریکا از سال 200 تا به امروز 16 تریلیون دلار به اقتصاد این کشور هزینه تحمیل کرده است.

838 میلیون نفر

استاتیستا: در سال جاری میلادی تعداد کاربران اینترنت در چین به 838 میلیون نفر رسیده است که این رقم در مقایسه با سال 2016 بیش از دو برابر افزایش نشان می دهد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1094

به "اعداد و ارقام اقتصادی در هفته نخست مهرماه 1399" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعداد و ارقام اقتصادی در هفته نخست مهرماه 1399"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید