افزایش 10 برابری تعرفه وسایل یاری پزشکی سازمان تامین اجتماعی

به گزارش پیامک مسعود، تهران (پانا) - معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی از افزایش 10 برابری تعرفه یاری هزینه قلام وسایل یاری پزشکی پر مصرف این سازمان اطلاع داد.

افزایش 10 برابری تعرفه وسایل یاری پزشکی سازمان تامین اجتماعی

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مهرداد قریب اضافه کرد: برهمین اساس مبلغ یاری هزینه اقلام وسایل یاری پزشکی پر مصرف شامل یک دست دندان کامل 10 برابر، عینک طبی 8 برابر، جایگاه چرخدار (ویلچر) 9 برابر و سایر اقلام به طور متوسط بیش از 10 برابر افزایش یافته اند.

وی گفت: اقلامی نظیر تشک مواج، کپسول اکسیژن، پروتز کره چشم، لنز داخل چشمی نیز به جدول وسایل یاری پزشکی اضافه شده اند و به بیمه شدگان و افراد تحت تکفل آنان که به این وسایل احتیاج دارند، قابل پرداخت است.

قریب با اشاره به شیوع بیماری کرونا از فراهم بودن زمینه ثبت درخواست غیرحضوری پروتز و اروتز اطلاع داد و گفت: از بیمه شدگان عزیز تقاضا می گردد، حتی الامکان درخواست خود را در سامانه خدمات غیر حضوری به نشانی eservices.tamin.ir ارائه دهند و از مراجعه حضوری برای دریافت این خدمات پرهیز نمایند.

وی اضافه کرد: بیمه شدگان اجباری، اختیاری، توافقی، رانندگان، کارگران ساختمانی، مقرری بگیران بیمه بیکاری، مستمری بگیران بازنشسته و ازکارافتاده کلی، بازماندگان و افراد تحت تکفل آنان مشمول بهره مندی از حمایت مذکور هستند.

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: در راستای وظایف قانونی و در جهت صیانت از سلامت بیمه شدگان و همچنین به منظور ارتقاء توانایی و باز توانی جسمی و روحی بیمه شدگان و ارتقاء سطح کارائی معلولین و توجه به این امر که تعرفه اقلام اروتز و پروتز از سال 1393 تا به امروز افزایش نیافته بود و با توجه به رشد قیمت وسایل یاری پزشکی در سطح بازار، پیشنهاد افزایش تعرفه اقلام مذکور بر مبنای میانگین قیمت بازار از سوی معاونت های بیمه ای و درمانی به مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ارائه شد که با موافقت ایشان، موضوع در هیات مدیره محترم سازمان مطرح و مورد تصویب نهاده شد.

به گفته وی: به موجب بند (10) ماده 2 قانون تامین اجتماعی، تامین و ارائه وسایل یاری پزشکی (اروتز وپروتز) که برای اعاده سلامت، جبران نقص عضو جسمانی یا تقویت یکی از حواس کاربرد دارند، یکی از حمایت های موضوع قانون تامین اجتماعی است.

پروتز، به آن دسته از وسایل یاری پزشکی گفته می گردد که کاربرد آنها برای تقویت یکی از حواس پنجگانه یعنی بینایی شنوایی، لامسه، بویایی و چشایی است و اروتز آن دسته از وسایل یاری پزشکی را شامل می گردد که برای اعاده سلامت و یا جبران نقص عضو مورد استفاده قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1197

به "افزایش 10 برابری تعرفه وسایل یاری پزشکی سازمان تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 10 برابری تعرفه وسایل یاری پزشکی سازمان تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید