برداشت 11 هزار تن لیموترش از باغ های سیستان و بلوچستان

به گزارش پیامک مسعود، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشـاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 11 هزار تن لیموترش از سطح 871 هکتار از باغ های جنوب این استان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

برداشت 11 هزار تن لیموترش از باغ های سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرنگاران اردشیر شهرکی اضافه نمود: 1548 هکتار از باغ های سیستان و بلوچستان به کشت لیموترش اختصاص دارد که 871 هکتار آن بارور و بقیه غیربارور است. وی ادامه داد: برداشت لیموترش از نیمه دوم مرداد در سیستان و بلوچستان شروع شد و تا شهریور ادامه داشت. مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: لیموترش برداشت شده در استان عمدتا به صورت تازه خوری و آب لیمو مورد استفاده قرار می گیرد. وی ادامه داد: شهرستان های سرباز، چابهار، قصرقند، نیکشهر، کنارک و ایرانشهر عمده مناطق کشت لیموترش در سیستان و بلوچستان هستند.

  • پسته سیستان و بلوچستان به بازار آمد

همچنین مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت پسته از سطح 6758 هکتار از باغ های این استان شروع شد و تا مهر ادامه دارد. شهرکی اضافه نمود: 10 هزار و 300 هکتار از باغ های سیستان و بلوچستان به کشت پسته اختصاص دارد که 6758 هکتار آن بارور و بقیه غیربارور است. وی ادامه داد: کله قوچی، اوحدی، اکبری، بادامی و احمدآقایی عمده ارقام کشت پسته در استان هستند که در شهرستان های خاش و زاهدان کشت می شوند. مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان این که از هر هکتار باغ های پسته استان 1120 کیلوگرم محصول برداشت می گردد، پیش بینی کرد: تا سرانجام مهر 7567 تن از این محصول برداشت و روانه بازار مصرف گردد.

وی با اشاره به کیفیت پسته تولیدی سیستان و بلوچستان گفت: پسته تولیدی این استان به دلیل شرایط بسیار مطلوب آب و هوایی منطقه و استفاده کم از سم و کود کیفیت بالایی دارد به طوری که می توان از آن به عنوان محصول ارگانیک نام برد. شهرکی گفت: با توجه به قیمت خوب پسته اصلاح، احیا و احداث باغ های جدید این محصول در سیستان و بلوچستان در دستور کار واقع شده است به طوری که اخیرا بیش از 250 هزار نهال پسته کشت شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 30 مهر 1398 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 299

به "برداشت 11 هزار تن لیموترش از باغ های سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت 11 هزار تن لیموترش از باغ های سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید