ترامپ 8 اپلیکیشن چینی را تحریم کرد

به گزارش پیامک مسعود، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، این هشت اپلیکیشن چینی علی پی، کم اسکنر، کیو کیو ولت، شیر ایت، تنسنت کیو کیو، وی میت، وی چت پی و دبلیو پی اس آفیس هستند.

ترامپ 8 اپلیکیشن چینی را تحریم کرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

در فرمان اجرایی که ترامپ بدین منظور صادر نموده، ادعا شده که اپلیکیشن های یادشده تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا هستند و بر روی سیاست خارجی و اقتصاد این کشور تأثیر منفی می گذارند. در بخشی از این فرمان نیز آمده که باید برای مقابله با تهدید ناشی از نرم افزارهای مرتبط با چین اقدامات جدی انجام گردد. زیرا آنها اطلاعات شخصی و خصوصی کاربران را ذخیره می نمایند و از این طریق دولت چین خواهد توانست از کارکنان و پیمانکاران دولت فدرال جاسوسی کند.

این ادعاها در شرایطی مطرح می گردد که بارها اخبار و اسنادی در خصوص سرقت اطلاعات خصوصی کاربران تلفن همراه و اینترنت در آمریکا و دیگر نقاط دنیا توسط آژانس امنیت ملی آمریکا، اف بی آی و سیا منتشر شده است.

فرمان یادشده ظرف 45 روز اجرایی خواهد شد و بر اساس آن هرگونه نقل و انتقال پول به وسیله اپلیکیشن های مذکور در آمریکا برای انتقال به افراد یا خرید اموال و غیره ممنوع است. همچنین افرادی که نرم افزارهای یادشده را توسعه داده یا آنها را کنترل می نمایند همراه با مراکز و شعب مرتبط با این فعالیت ها تحت تحریم قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1293

به "ترامپ 8 اپلیکیشن چینی را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ 8 اپلیکیشن چینی را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید