حمله به 10 مرکز مهم ایالات متحده از جمله مرکز کنترل تسلیحات هسته ای، پمپئو: روسیه عامل حمله سایبری به آمریکاست

به گزارش پیامک مسعود، وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که کاملا روشن است روسیه در پشت پرده حمله گسترده سایبری به مراکز مختلف ایالات متحده واقع شده است.

حمله به 10 مرکز مهم ایالات متحده از جمله مرکز کنترل تسلیحات هسته ای، پمپئو: روسیه عامل حمله سایبری به آمریکاست

به نقل از اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، با اشاره به حملات گسترده هکرها به ادارات و نهادهای مختلف دولتی این کشور گفت: کاملاً روشن است که روسیه در پشت پرده این حملات واقع شده است.

از هفته گذشته خبرهای متعددی درباره حمله هکرها به نهادهای مختلف دولت آمریکا منتشر شده بطوریکه نزدیک به 10 مرکز مهم دولتی از جمله مرکز کنترل تسلیحات هسته ای این کشور هدف حملات سایبری قرار گرفته اند.

در همین رابطه آژانس امنیت سایبری ایالات متحده نسبت به وجود یک تهدید جدی علیه شبکه های رایانه ای دولتی و خصوصی در این کشور هشدار داد.

در واقع می توان گفت که هشدار مقامات فدرال آمریکا نسبت به نفوذ ناشناس و بلندمدت به سیستم های رایانه ای ایالات متحده که به ظن آنها توسط هکرهای روسی انجام می شود، رو به افزایش است.

آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ها در آمریکا در یک پیام هشدار غیرمعمول گفت که شناسایی حمله هکری به آژانس های فدرال و زیرساخت های مهم و حساس و همچنین خنثی سازی این حمله کاری بسیار سخت است.

در این میان، وزارت انرژی آمریکا نیز حمله هکری به شبکه های این وزارتخانه را تأیید کرد.

بر اساس این گزارش، جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا نیز در واکنش به حمله سایبری گسترده اخیر به مراکز و نهادهای دولتی این کشور، این حمله های هکری را مایه نگرانی جدی دانست.

بایدن با صدور بیانیه ای گفت: دشمنان ما باید بدانند که من به عنوان رئیس جمهور آمریکا در برابر حملات سایبری به کشورمان دست روی دست نخواهم گذاشت.

وی از امنیت سایبری به عنوان اولویت های نخست دولتش نام برد و گفت: به صراحت می گویم که دولت من از لحظه آغاز به کار خود، امنیت سایبری را در تمامی سطوح دولت در راس اولویت هایش قرار خواهد داد و عاملان اینگونه حملات سایبری بهای هنگفتی خواهند پرداخت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1271

به "حمله به 10 مرکز مهم ایالات متحده از جمله مرکز کنترل تسلیحات هسته ای، پمپئو: روسیه عامل حمله سایبری به آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله به 10 مرکز مهم ایالات متحده از جمله مرکز کنترل تسلیحات هسته ای، پمپئو: روسیه عامل حمله سایبری به آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید