خبرنگاران علاقمندی سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در زمینه دفع پسماند

به گزارش پیامک مسعود، تبریز- خبرنگاران - استاندار آذربایجان شرقی از تمایل چندین سرمایه گذار خارجی برای سرمایه گذاری در حوزه پسماند در تبریز اطلاع داد و گفت: متاسفانه تفکرات سنتی اجازه حضور این سرمایه گذاران را نداد و این در حالی است که بعضی از کمبود بودجه دولتی در این بخش گلایه می نمایند.

خبرنگاران علاقمندی سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در زمینه دفع پسماند

محمدرضا پورمحمدی چهارشنبه شب پس از امضای تفاهم نامه همکاری های زیست محیطی بین صندوق ملی محیط زیست و استانداری آذربایجان شرقی، با اشاره به اهمیت توجه به مسائل زیست محیطی و موضوعاتی همچون دفع اصولی و استاندارد پسماندهای صنعتی و غیرصنعتی، گفت: این موضوع با توجه به ارزش اضافه کرده خوبی که به همراه دارد می تواند در زمینه ایجاد اشتغال زایی و کاهش آلایندگی های زیست محیطی نیز نقش بسیار موثری ایفا نماید.

وی با انتقاد از تفکر سنتی در دفع پسماند و ضرورت درآمدزایی مناسب از این طریق، ادامه داد: متاسفانه آن چنان که باید و شاید به این موضوع توجه نشده و دفن و دفع پسماندهای غیرصنعتی در جامعه ما همچون اقدامات دهه 60 و 70 است.

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت دفع اصولی پسماندهای صنعتی و غیرصنعتی در استان تاکید نمود و خواهان سرانجام دادن به تفکرات سنتی در این بخش شد.

وی با بیان اینکه باید از نظرات متخصصان دانشگاهی و علمی در این موضوع استفاده گردد، اضافه کرد: هر تصمیم و اقدامی که پیوست علمی نداشته باشد محکوم به شکست بوده و نمی تواند به نتیجه مطلوب و مقبول، منجر گردد.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود از کوشش جدی دولت برای مقابله با ویروس کرونا در کشور قدردانی کرد و گفت: شرایط کنونی، برای دعواهای سیاسی مساعد نیست و همه باید برای مقابله و ریشه کن کردن بیماری کرونا، همراه و همدل شویم.

وی با بیان اینکه هیچ موردی از ابتلا به کرونا در استان گزارش نشده است، ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مرجع رسمی ارائه اخبار مربوط به این بیماری است و از مردم می خواهیم که مطالب کذب و بدون سند در بعضی شبکه های اجتماعی را باور ننمایند.

امیر ارسلان مهاجری طهرانی مدیرعامل و رییس هیات مدیره صندوق ملی محیط زیست نیز در این جلسه از آمادگی این صندوق برای گسترش همکاری با استان آذربایجان شرقی اطلاع داد.

تفاهم نامه همکاری های زیست محیطی میان صندوق ملی محیط زیست و استانداری آذربایجان شرقی با موضوع واگذاری اراضی مکان یابی شده به صندوق برای احداث و راه اندازی مجتمع مدیریت پسماندهای ویژه استان امضا شد.

در این تفاهم نامه مقرر شد تا نسبت به واگذاری سه هکتار از اراضی مکان یابی شده به منظور احداث و راه اندازی مجتمع مدیریت پسماندهای ویژه در استان به صندوق ملی محیط زیست از سوی استانداری اقدامات گردد.

در بخش دیگری از این تفاهم نامه مقرر شد طرفین به منظور تامین زیر ساخت ها و امکانات مورد احتیاج برای اجرای مفاد تفاهم نامه متناسب با ظرفیت های قانونی و تشکیلاتی مشارکت نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 708

به "خبرنگاران علاقمندی سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در زمینه دفع پسماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران علاقمندی سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در زمینه دفع پسماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید