خبرنگاران کدام یک از رهبران عرب به بایدن تبریک گفتند

به گزارش پیامک مسعود، تهران - خبرنگاران - شماری از رهبران عرب به استثنای متحدان اصلی دونالد ترامپ، پیروزی جو بایدن و انتخاب آن به عنوان چهل و ششمین رییس جمهوری آمریکا را تبریک گفتند.

خبرنگاران کدام یک از رهبران عرب به بایدن تبریک گفتند

به گزارش خبرنگاران از رسانه های عربی، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر با تبریک به بایدن و کاملا هریس معاون رییس جمهوری منتخب آمریکا گفت: ما به دنبال همکاری و تحکیم بیشتر دوستی بین دو کشور هستیم.

رییس جمهوری لبنان

میشل عون رییس جمهوری لبنان ضمن تبریک به بایدن گفت: امیدوارم که در دوران بایدن، توازن در روابط لبنان و آمریکا بازشود.

سلطان عمان

هیثم بن طارق سلطان عمان شنبه شب ضمن تبریک به بایدن برای افزایش توسعه روابط دوجانبه میان مسقط و واشنگتن ابراز امیدواری کرد.

رییس دولت وفاق ملی لیبی

فائز السراج رییس دولت وفاق ملی لیبی نیز با تبریک به بایدن و هریس اضافه نمود: امیدواریم با همکاری بایدن و هریس، یک حکومت دمکرات غیر نظامی در لیبی تشکیل شود.

رییس کمیسیون آفریقا

موسی فکی رییس کمیسیون آفریقا نیز با تبریک به رییس جمهوری منتخب آمریکا گفت که به روابط آمریکا و آفریقا مبتنی بر احترام متقابل امیدوار هستیم.

نخست وزیر اتیوپی

نخست وزیر اتیوپی نیز پیروزی بایدن را تبریک گفت و اضافه نمود که امیدوار به همکاری نزدیک به رییس جمهوری منتخب آمریکاست.

رییس جمهوری مصر

عبدالفتاح السیسی رییس جمهوری مصر نیز نخستین رهبر عربی بود که پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفت.

وی نسبت به همکاری مشترک برای توسعه روابط دوجانبه و راهبردی میان مصر و آمریکا ابراز امیدواری کرد.

شاه اردن

عبدالله دوم شاه اردن نیز ضمن تبریک به بایدن و هریس اضافه نمود: امیدوارم که بتوانیم با شما [دولت جدید آمریکا] شارکت تاریخی مستحکم و در راستای اهداف مشترک ما که صلح و ثبات و شکوفایی را تقویت کنیم.

امیر و ولیعهد کویت

شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر و شیخ مشعل الأحمد الجابر الصباح ولیعهد کویت، با ارسال پیامی، پیرزوی بایدن و انتخاب وی به عنوان چهل و ششمین رییس جمهوری آمریکا را تبریک گفتند.

جو بایدن با کسب 290 رای الکترال در برابر تنها 214 رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

رییس جمهوری منتخب آمریکا شنبه شب در اولین توییت پس از اعلام پیروزی اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رییس جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

ولیعهد ابوظبی

محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی که کشورش سرمایه گذاری هنگفتی برای پیروزی ترامپ کرده بود، شنبه شب به دنبال تبریک دیگر رهبران کشورهای عربی در توئیتی پیروزی بایدن و هریس را تبریک گفت.

وی نوشت: کشورهای ما [امارات و آمریکا] روابط تاریخی دوستی و ائتلاف راهبردی قدرتمندی با یکدیگر دارند.

امیر قطر

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در پیامی توئیتری به جو بایدن رییس جمهوری منتخب و هریس معاون اول او پیروزی این دو در انتخابات آمریکا را تبریک گفت .

امیر قطر در این پیام خود خواستار تقویت روابط دو کشور در تمامی زمینه ها شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1176

به "خبرنگاران کدام یک از رهبران عرب به بایدن تبریک گفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کدام یک از رهبران عرب به بایدن تبریک گفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید