دست و پای پرسپولیس را محکم بسته اند و نگرانیم

به گزارش پیامک مسعود، سیدمجید صدری در گفت وگو با رسانه باشگاه پرسپولیس، گفت: اگر از دروغ هایی که علیه پرسپولیس برای فریب و تشویش اذهان عمومی و توجیه خود مطرح می کنند، بگذریم باید بگویم پرسپولیس در شرایط بسیار سخت و دشواری قرار گرفته و تلاش بسیاری در حال انجام است که کل مجموعه به سرعت از بحران خارج شود.

دست و پای پرسپولیس را محکم بسته اند و نگرانیم

وی شرح داد: این طور نیست که ما برای برون رفت از این شرایط، برنامه و طرح نداشته باشیم. از همین جا به هواداران می گوییم این مسائل راهکار دارد. هیئت مدیره باشگاه توانایی انجام این کار را دارد، ولی مسئله این است که زمینه و زمان کافی برای اجرای برنامه و طرح ها در حال حاضر وجود ندارد، از جمله این که باشگاه تحت قراردادهایی است که نسبت به اجرای آنها الزام دارد. با این حال، رقبای ما حتی نمی توانند تصور مواجهه با شرایطی که باشگاه و تیم پرسپولیس پشت سر گذاشته و می گذارد را هم داشته باشند. همان طور که دوست خوبم جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه گفت، بحث گله گذاری و بهانه گیری نیست. ما با هواداران در ارتباط هستیم. آنها حتی گلایه دارند که چرا این مسائل مطرح نمی شود تا معلوم شود آن حرف هایی که برخی درباره حمایت از پرسپولیس به زبان می آورند، نه تنها صحت ندارد، بلکه شرایط برای ما بسیار سخت تر است.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس ادامه داد: ما امانتدار پرسپولیس هستیم. پرسپولیس به کل مملکت و به هوادارانش تعلق دارد. این تکلیف برای ما وجود دارد که وقتی شرایط به سمت بحران پیش می رود، موضوع را مطرح کنیم تا اگر کسی می تواند کاری انجام دهد، اقدام کند. باید به باشگاه اجازه داده شود که برای حل مسائل خود اقدام کند. اینکه ورودی اقتصادی نداشته باشیم، اجازه فعالیت اقتصادی هم نباشد و از فوتبال هم درآمدی حاصل نشود، یعنی قراردادن پرسپولیس در بن بست، آن هم در شرایطی که این شرایط آشکارا به سود رقبای ما تمام می شود.

صدری اظهار داشت: بنای کار ما از ابتدا این بوده که به جای حرف زدن، وعده دادن، گلایه کردن، آسمان و ریسمان بافتن و فرافکنی، فقط کار کنیم. رمز موفقیت پرسپولیس این است که با استفاده از نیروی جوان وحمایت هوادارانش، بدون جنجال و هیاهو مشغول کار شبانه روزی باشد. ما در هیئت مدیره تلاش می کنیم بیشترین ساعات کاری را به حل مسائل تیم اختصاص بدهیم. اگر تیم ما با وجود این مسائل، دلیرانه و فداکارانه می جنگد و نتیجه می گیرد، دلیلش همین نگاه و تفکر است. همه باید بدانند که این بچه ها، کادرفنی و مدیریت چقدر به خاطر مسائل یادشده، تحت فشار قرار گرفته اند ولی از تمام وجود خود در میدان مایه گذاشته اند تا تیم مان همواره برنده باشد. این فقط نتایج پرسپولیس نیست که تحسین برانگیز است، بلکه این رویکرد بازیکنان و مربیان باید جدا از نتایج در تاریخ باشگاه ثبت شود.

خیلی ساده بگویم پرسپولیس بیش از هر زمانی تنها مانده است. وی با بیان این جمله افزود: ما به خواست هواداران سراغ طرح های مشارکت و کمک هواداری هم رفتیم، چون اجازه نداشتیم هیچ امکانی را نادیده بگیریم، ولی پرسپولیس در این مقطع حساس شرایط خاصی دارد و نمی توان انتظار حل مسائل فقط از طریق مشارکت های این گونه را داشت، هر چند که همراهی و همکمک هواداران بیش از پیش بینی های ما بود. در حال حاضر به صورت همزمان با چند مانع روبرو هستیم. ما در پی کمک بلاعوض نمی گردیم و به منابع اقتصادی عمومی هم چشم ندوختیم. این پتانسیل وجود دارد که پرسپولیس بتواند خودش را اداره کند، ولی این مسئله وابسته به ایجاد زمینه هایی است که در اختیار ما نیست.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس شرح داد: به نام مثال، همه می دانیم به دلیل تحریم ها به درآمد آسیایی خود دسترسی نداریم، اما درآمدی که وجود دارد، پشتوانه و تضمین منابع است که اکنون می تواند در اختیار باشگاه قرار بگیرد. از سوی دیگر ظرف چند ماه با دو حکم و بدهی سنگین بین المللی و ارزی روبرو شدیم که یک مورد با تدابیر هیئت مدیره حل شد و دیگری مربوط به شکایت کالدرون و دستیار وی می شود که همچنان باقی است. قرارداد فعالی از گذشته برای باشگاه وجود دارد و طبق آن نمی توانیم هیچ گونه فعالیت اقتصادی، درآمدی و پولسازی داشته باشیم. گزینه کسب درآمد از خود فوتبال و مسابقه هم که به کلی در ایران منتفی است و شاید از این جهت تنها نمونه در دنیا باشیم! ما طرح ها و ایده ها را آماده کرده ایم و فقط منتظریم تا مجوز اجرای آنها فراهم شود.

صدری ادامه داد: دوست داریم به هواداران خبرهای خوبی بدهیم، ولی ابتدا باید کمی دست و پای پرسپولیس باز شود. این طور که دست و پای پرسپولیس محکم بسته شده است نگران مان می کند. البته ما تسلیم نمی شویم. به قول و قراری که با هواداران و تیم گذاشتیم پاینده هستیم و تا آخرین لحظه می جنگیم ولی باید یک حداقل شرایطی هم فراهم شود. اگر مجموعه ای مثل پرسپولیس با این بازار بالقوه و پتانسیل بالای برند، امکان فعالیت اقتصادی در این فوتبال را نداشته باشد، زنگ خطر بزرگ برای آینده فوتبال کشور است. من در همین جا از اعضای تیم هم کمال تشکر را دارم، هر چند که این تشکر و قدردانی از مسائل آنها نمی کاهد. آنها حق دارند نگران باشند. ما هم به خاطر مسائلی که گفتم و همچنین تنهایی که گریبان باشگاه را گرفته، نگرانیم اما به هر شکلی که شده اجازه نمی دهیم این فرایند ادامه پیدا کند و اقداماتی در دست انجام است تا شرایط را تغییر دهیم.

وی در این مورد که جدا از مسائل و مسائل اقتصادی، یکسری فشارهای جانبی از سوی عوامل چند باشگاه با ابزاری مثل بیانیه و مصاحبه علیه پرسپولیس وجود دارد و تیم های دیگر از سکوت و اصرار پرسپولیس به اخلاق گرایی سواستفاده می کنند، گفت: بله متاسفانه فضای سختی علیه پرسپولیس ایجاد شده که ما را متعجب می کند. البته جوابی به این حرف ها نمی دهیم چون در زمین بازی، بهترین نتایج را می گیریم. در این شرایط، آنها را با حرف ها و ادعاهای واهی که مطرح می کنند تنها می گذاریم. ما معتقدیم یک تیم فوتبال یا باید نتیجه بگیرد و یا علیه تیم صدرنشین مصاحبه کند!

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1593

به "دست و پای پرسپولیس را محکم بسته اند و نگرانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست و پای پرسپولیس را محکم بسته اند و نگرانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید