رئیس اتحادیه مشاوران املاک خواهان رونق بازار مسکن با تثبیت قیمت ها شد

به گزارش مجله خبری دلتا:رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان این که افزایش قیمت مسکن بازار را به رکود می برد، گفت: همه ما خواهان رونق بازار با ثبات قیمت ها هستیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک خواهان رونق بازار مسکن با تثبیت قیمت ها شد

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

مصطفی قلی خسروی اضافه کرد: مسکن در کشور ما قیمت بالایی دارد و افزایش قیمت مسکن باعث کمتر شدن خریداران می گردد و این مساله بازار را از رونق خارج می نماید.

قلی خسروی با اشاره به افزایش قیمت مسکن در ماه های اخیر گفت: بدون شک مولفه های بورس، طلا، ارز و حامل های انرژی در افزایش قیمت مسکن در هر کشوری تاثیرگذارند و طرح موضوع افزایش قیمت بنزین در سال آینده در افزایش اخیر قیمت ها در بازار تاثیرگذار بوده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران به اشاره به راهکارهای مناسب برای تثبیت قیمت ها یادآورشد: یکی از راهکارهای مناسب برای تثبیت قیمت ها در بازار عرضه و تقاضا و توجه به نوسازی بافت های فرسوده شهری است.

وی اعلام کرد: هرچند تعداد زیادی خانه خالی در کشور وجود دارد اما ما باید به فراوری مسکن با احتیاج مصرف کنندگان واقعی در بازار ادامه دهیم، برای اینکه نسل آینده و جوانان ما احتیاجمند مسکن هستند.

وی اظهارداشت: با این حال بسیار خوشبین هستم با سیاست های مالی دولت در سال آینده خرید و فروش مسکن نیز در کشور فرایند رو به رشدی را تجربه کند و افزایش قیمت ها در حد نرخ تورم باشد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران اعلام کرد: قطعا جهش قیمت ها فرایند رونق بازار مسکن را کند می نماید و بازار کشش افزایش قیمت ها را ندارد و افزایش قیمت در این حوزه بیشتر بازار گرمی است.

به گزارش ایرنا، آمار 10 ماه سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد که تعداد مبایعه نامه های مبادله شده بین مردم 12.5 درصد، قیمت متوسط یک متر مربع واحد مسکونی 8.2 درصد، ارزش ریالی مبایعه نامه ها حدود 30 درصد و تعداد پروانه های ساختمانی صادره 5.4 درصد، افزایش یافته است.

در دی ماه امسال در تهران 19 هزار معامله مسکن صورت که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، قیمت مسکن 15 درصد افزایش یافته اما در 10 ماه اول امسال نسبت به 10 ماه سال 95، افزایش قیمت مسکن حدود 8.2 درصد در حد نرخ تورم بوده است. افزایش قیمت مسکن

منبع: پیام دلتا
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 9 اسفند 1398 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 627

به "رئیس اتحادیه مشاوران املاک خواهان رونق بازار مسکن با تثبیت قیمت ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس اتحادیه مشاوران املاک خواهان رونق بازار مسکن با تثبیت قیمت ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید