رئیس سنای روسیه: پوتین باید بتواند در انتخابات 2024 شرکت کند

به گزارش پیامک مسعود، رئیس شورای فدراسیون روسیه گفت: ولادیمیر پوتین طی 20 سال گذشته اقدامات زیادی برای توسعه، افزایش اعتبار و بازگشت عزت کشور انجام داده و طبق خواست مردم باید حق شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 را داشته باشد.

رئیس سنای روسیه: پوتین باید بتواند در انتخابات 2024 شرکت کند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل پیامک مسعود به نقل از خبرگزاری تاس، والنتینا ماتوینکو رئیس شورای فدراسیون (سنای) روسیه در سخنرانی خود در صحن مجلس اعلاء تاکید نمود که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری فعلی طی 20 سال گذشته در راستای توسعه کشور اقدامات بسیار زیادی انجام داده است و باید حق شرکت در انتخابات بعدی ریاست جمهوری در سال 2024 را داشته باشد.

خانم ماتوینکو گفت: ما باید به آنچه که در طول 20 سال گذشته توسط ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین در توسعه کشور صورت گرفته است، ادای احترام کنیم. وی کشور را که زیر بار مسائل خم شده بود، بلند کرد؛ پیشرفت مداوم اقتصاد را تضمین کرد که در آن موقع به راستی از هم فروپاشیده بود؛ نیروهای مسلح دارای توان نظامی بالا و کارآمد را بازآفرینی نموده؛ علاوه بر همه اینها نقش اصلی خود را در عرصه بین المللی ایفاء نموده و اعتبار روسیه را افزایش داده و از همه اینها مهمتر، عزت را به کشور و مردم روسیه بازگرداند. و امروز ، رئیس جمهوری ما در دنیا به عنوان یکی از رهبران برجسته دنیا شناخته می گردد و این یک واقعیت است که نباید به هیچ وجه نادیده گرفته گردد.

رویس شورای فدراسیون روسیه به داده های بدست آمده در نظرسنجی های سراسری در کشور اشاره نمود، که براساس آن بخش قابل توجهی از شهروندان بر این باورند که این رئیس جمهوری فعلی است که به بهترین نحو از عهده حل و فصل وظایف در مقیاس عظیم بر آمده است. این عقیده نباید مورد غفلت واقع گردد و باید از این موهبت که روسیه در اختیار دارد، استفاده کرد. بنابراین، ولادیمیر ولادیمیرویچ باید حق داشته باشد تا در صورت خواست مردم در انتخابات بعدی ریاست جمهوری شرکت کند. البته اینکه او در سال 2024 از این حق استفاده خواهد نمود یا نه، دیگر به تصمیم خود وی بستگی خواهد داشت. ولی ما بعنوان قانونگذاران کشو باید این فرصت را در اختیار او قرار دهیم و شهروندان روسیه باید این حق انتخاب را داشته باشند.

والنتینا ماتوینکو همچنین ابراز اطمینان کرد که تصمیم درباره احتمال حضور رئیس جمهوری فعلی در انتخابات تضمین کننده اجرای مؤثر وظایف دولت در سالهای آینده خواهد بود و هرگونه برآورد درباره جانشینان و تغییر احتمالی در شکل گیری موسسات قدرت در کشور را باطل می نماید.

لازم به یادآوری است که شورای فدراسیون (سنای) روسیه در سرانجام نشست علنی روز چهارشنبه لایحه اصلاحات در قانون اساسی این کشور را تصویب کرد. 160 سناتور به این لایحه رای مثبت داده، یک رای مخالف و سه رای ممتنع نیز ثبت شد.

بر اساس اصلاحیه تصویب شده، یک شخص نمی تواند بیش از دو دوره پست ریاست جمهوری روسیه را به عهده بگیرد، ولی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری فعلی روسیه حق دارد تا در سال 2024 بار دیگر برای این مقام نامزد گردد.

ولادیمیر پوتین خود روز گذشته در سخنرانی در صحن دومای دولتی روسیه با تاکید بر اینکه قدرت ریاست جمهوری در کشور نباید تنها بر اساس یک شخص باشد، با تمدید دوره اختیارات ریاست جمهوری در روسیه مخالفت کرد. وی گفت: پیشنهاداتی که برای تمدید مدت ریاست جمهور فعلی، که بنده در خدمت شما هستم وجود دارد، با وجود مخالفت کلی من با این مسئله، تنها در صورتی می تواند انجام گردد که شهروندان روس به این اصلاحیه رای مثبت بدهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 745

به "رئیس سنای روسیه: پوتین باید بتواند در انتخابات 2024 شرکت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سنای روسیه: پوتین باید بتواند در انتخابات 2024 شرکت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید