زیست فناوری صنعتی برگ برنده صنایع کشور است

به گزارش پیامک مسعود، صنعت زیست فناوری که چند سالی است به دنیای علم رخنه نموده، چند صباحی است در ایران هم با یاری خلاقیت ها و نوآوری های دانش بنیان ها پا گرفته است؛ اما هنوز نتوانسته به شکلی درست و در صندلی مناسب خود به مردم و صنایع معرفی گردد.

زیست فناوری صنعتی برگ برنده صنایع کشور است

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران از روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیست فناوری، علمی چندوجهی و کاربردی در صنایع مختلف است. علمی که می تواند صنایع را به سمت انرژی های نو و زیستی حرکت دهد و تحولی اساسی در آنها ایجاد کند. این تغییرات نقشی تأثیرگذار در رونق مالی و فراوریی کشورها خواهد داشت. همین مهم هم در ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه فراوری محصولات زیست فناوری صنعتی دنبال می گردد.

این صنعت جدید که چند سالی است به دنیای علم رخنه نموده، چند صباحی است در ایران هم با یاری خلاقیت ها و نوآوری های دانش بنیان ها پا گرفته است؛ اما هنوز نتوانسته به شکلی درست و در صندلی مناسب خود به مردم و صنایع معرفی گردد.

شاید یکی از خلأهای موجود در این حوزه، عدم شناسایی و حمایت از دانش بنیان های فعال این حوزه باشد. دانش بنیان هایی که می توانند با بهره گیری از توان و قدرت علمی خود، این صنعت رو به رشد و پرکاربرد جهانی را بومی سازی نمایند و در اختیار صنایع قرار دهند.

توسعه سوخت های زیستی، بهبود و توسعه سویه صنعتی، حمایت از فراوری مواد شیمیایی اولویت دار و بهره برداری از زیست شناسی سامانه ها در فراوری مواد شیمیایی مهم ترین شاخص هایی هستند که برای توسعه زیست فناوری صنعتی باید به آنها توجه گردد. این شاخص ها راه درست رسیدن به این هدف هستند.

قرار بر این است که این کار با شناسایی و حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه فراوری محصولات زیست فناوری صنعتی با رویکرد تجاری سازی و برای ارتقاء سطح سلامت جامعه، ایجاد امنیت غذایی در کشور، پاک سازی محیط زیست و برطرف مسائل مرتبط با حوزه نفت انجام گردد.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم که در طی این چند سال با حمایت از دانش بنیان های فعال حوزه زیستی کوشش نموده این زیست بوم را به سرمنزل مقصود برساند به حوزه های جدید زیستی هم ورود نموده است تا با حمایت از دانش بنیان های فعال این حوزه، همه زوایای علمی آن را حمایت و توانمندی آنها را به اقتصاد کشور تزریق کند.

یکی از این حوزه های نوین، زیست فناوری صنعتی است. زیست فناوری که قرار است با رخنه در صنایع عظیم، برگ برنده توسعه آنها باشد. صنایع تخمیری و نفت هم نقطه هدف ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این طرح ملی است. دو صنعتی که قرار است با به کارگیری توانمندی دانش بنیان ها رشدی شتابان را تجربه نمایند.

4112/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 896

به "زیست فناوری صنعتی برگ برنده صنایع کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیست فناوری صنعتی برگ برنده صنایع کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید