سفیر ایران در گرجستان: پروازهای موردی برای بازگشت ایرانی ها به کشور برقرار می گردد

به گزارش پیامک مسعود، سفیر ایران در تفلیس به نقل از مسئولان گرجی بیان کرد که در صورت کم شدن آثار شیوع ویروس کرونا پروازهای مستقیم به ایران از سر گرفته خواهد شد و گفت: برای بازگشت ایرانی ها به کشور نیز پروازهای موردی برقرار می گردد.

سفیر ایران در گرجستان: پروازهای موردی برای بازگشت ایرانی ها به کشور برقرار می گردد

با ما سفر کنید و با تور ارزان گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پیامک مسعود، سید جواد قوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس امروز (دوشنبه) در اظهاراتی درباره تعلیق پروازهای مستقیم ایران - گرجستان از روز گذشته و در پی شیوع ویروس کرونا در ایران گفت: مـتاسفانه بزرگ نمایی و تبلیغات وسیع سیاه و منفی نسبت به شیوع این ویروس در ایران انجام شده و اظهارنظرهایی مطرح شده و این در حالی است که کشورهای بسیاری با این مشکل روبرو شده اند.

وی با اشاره به مصاحبه ها و اظهارنظرهای منفی که در گرجستان در این زمینه انجام شده و فضای عمومی این کشور را تحت تاثیر قرار داده، اعلام نمود: دولت گرجستان ناگزیر از فضای روانی ایجاد شده در جامعه، تصمیمی را علیرغم میل باطنی خود و اینکه علاقه مند نبودند این پروازها قطع گردد، اتخاذ نموده و این پروازها به دستور هیأت دولت و نخست وزیر گرجستان لغو شده است.

هیچ منعی برای ورود و خروج ایرانی ها وجود نخواهد داشت

سفیر ایران در گرجستان اضافه نمود: از روز گذشته که از لغو این پروازها آگاه شدیم، تماس هایی را با مسئولان وزارت خارجه و مسئولان کشور گرجستان که در این زمینه تصمیماتی را اتخاذ نموده بودند، برقرار کردیم و موضوعات و ابعاد قضیه مورد مذاکره نهاده شد.

قوام شهیدی اضافه نمود: در نهایت صبح امروز (دوشنبه) در جلسه ای که با مسئولان ذیربط ورود و خروج، پروازها و خطوط اتوبوسرانی داشتیم، آنالیز هایی انجام شد و متعاقبا در ملاقاتی که با معاون وزیر خارجه گرجستان انجام شد، مسائل مربوط به تردد ایرانی ها مطرح شد که از سوی طرف گرجی با مساعدت و روحیه بسیار مثبتی روبرو شدیم.

وی در تشریح نکات مطرح شده در این جلسه نیز گفت: در این جلسه درباره زمان تعلیق این پروازها عنوان شد که در اولین فرصتی که آثار این ویروس کم گردد، پروازها از سر گرفته خواهد شد. مسئولان گرجی همچنین درباره اینکه آیا ایرانی ها می توانند از طرقی غیر از پرواز مستقیم به گرجستان تردد نمایند، پاسخ دادند که هیچ منعی برای ورود و خروج ایرانی ها وجود نخواهد داشت.

برقراری پروازهای موردی برای بازگشت ایرانی ها

سفیر ایران درباره ایرانیانی که در گرجستان حضور دارند و قصد بازگشت به کشور را دارند و تمهیداتی که در این زمینه اندیشیده شده نیز اضافه نمود: قرار شد پروازهای موردی برقرار گردد و کسانی که در گرجستان برای ملاقات یا به عنوان گردشگر آمده اند، به ایران بازگردند.

قوام شهیدی در سرانجام اعلام نمود: مشکل خاصی برای تردد افراد وجود ندارد و امیدواریم هر چه زودتر مشکل پروازها برطرف شده و تردد به صورت عادی جریان یابد.

گفتنی است سفارت ایران در تفلیس پیش از این اعلام کره بود که با تصمیم دولت گرجستان و به منظور ملاحظات مربوط به ویروس کرونا پروازهای راستا ایران گرجستان از روز یکشنبه 4 اسفند 1398 برابر با 23 فوریه 2020 به طور موقت تعلیق شده است.

به گزارش فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز در اظهاراتی درباره مسدود شدن مرزهای بعضی از کشورهای همسایه با ایران در پی شیوع ویروس کرونا این اقدامات را پیشگیرانه و موقتی خواند. (اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 684

به "سفیر ایران در گرجستان: پروازهای موردی برای بازگشت ایرانی ها به کشور برقرار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران در گرجستان: پروازهای موردی برای بازگشت ایرانی ها به کشور برقرار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید