قدبلند ها در معرض ریسک بالای ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی

به گزارش پیامک مسعود، محققان دریافتند بین قد و ریسک ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی ارتباط قوی ای وجود دارد.

قدبلند ها در معرض ریسک بالای ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش، مطالعه اخیر نشان می دهد افراد قدبلندتر بیشتر در معرض ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند؛ فیبریلاسیون دهلیزی، تپش نامنظم و سریع قلب است که می تواند منجر به سکته، نارسایی قلبی، و مسائل دیگری گردد.

محققان دریافتند ریسک فیبریلاسیون دهلیزی مطابق با قد افزایش می یابد، بطوریکه در مقایسه با میانگین قد 165 سانتیمتر، به ازای افزایش هر یک اینچ (معادل 2.54 سانتیمتر) در قد، احتمال افزایش ریسک فیبریلاسیون دهلیزی 3 درصد افزایش می یابد.

مایکل لوین، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، در این باره می گوید: مطالعه ما نشان می دهد که غربالگری برای فیبریلاسیون دهلیزی برای گروهی از بیماران، بخصوص بیماران بسیار بلندقد، بسیار مفید است.

فیبریلاسیون دهلیزی که بیش از 33 میلیون نفر در دنیا درگیر آن هستند، تپش قلب نامنظم قلب است. بعضی فاکتور های پرخطر ابتلا به این اختلال شامل فشارخون بالا، بیماری قلبی، دیابت و چاقی است.

در این مطالعه، محققان گونه ژنتیکی مرتبط با قد بیش از 700 هزار نفر را آنالیز کردند. همچنین گونه ژنتیکی مرتبط با فیبریلاسیون دهلیزی بیش از 500 هزار نفر هم آنالیز شد.

آنالیز ها نشان داد گونه های ژنتیکی مرتبط با قد رابطه قوی ای با فیبریلاسیون دهلیزی هم دارند، از اینرو افزایش قد ممکن است علت فیبریلاسیون دهلیزی باشد.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 494

به "قدبلند ها در معرض ریسک بالای ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدبلند ها در معرض ریسک بالای ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید