قدرت خرید مردم با حرف و جنجال سیاسی تقویت نمی گردد

به گزارش پیامک مسعود، تهران (پانا) - رئیس کل بانک مرکزی گفت قدرت خرید مردم با حرف و جنجال سیاسی تقویت نمی گردد با سرمایه گذاری گسترده و مولد است که فراوری و رفاه افزایش می یابد.

قدرت خرید مردم با حرف و جنجال سیاسی تقویت نمی گردد

عبدالناصر همتی در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: در نخستین روزهای کاری سال نو ذکر چند نکته را ضروری می دانم، کشورمان در دوسال گذشته دوران بسیار سختی را پشت سر گذراند.

وی با بیان اینکه این میزان از انواع تحریم ها و فشارها به درآمد ارزی و تجارت و مبادلات بانکی بین المللی می توانست اقتصاد هر کشوری را مکوششی و از پا در بیاورد، گفت: فشار مالی زیادی به طبقه متوسط و با درآمد پایین جامعه وارد آمد، استقامت و مقاومت مردم به خصوص تاب آوری کشور فوق العاده بود.

همتی اضافه نمود: بانک مرکزی به یاری سایر بخش ها از همه توان تخصصی و مدیریتی خود برای خنثی سازی، غلبه بر فشار حداکثری و کاهش اثرات منفی آن بر اقتصاد و مردم بهره برد.

رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: قبلاً گفتم ناگفته هایی وجود دارد که به موقع خود خواهم گفت. ولی انصاف نیست افرادی که نتایج عملکردشان در چند دهه گذشته برای مردم و صاحب نظران آشکار است و معضلات ساختاری اقتصاد نتیجه تصمیمات قبلی آنهاست، عملکرد دو سال بسیار سخت اخیر را با شرایط عادی آن هم با درآمد ارزی چندین ده میلیارد دلاری مقایسه و حکم بر ضعف عملکرد صادر نمایند.

وی گفت: فضای انتخاباتی و بعضی ضعف های بخشی در تمشیت امور مردم نباید فضای لازم برای تلخ کردن شیرینی شکست فشار حداکثری را فراهم بسازد.

همتی اضافه نمود: شرایط معیشتی بخش عمده ای از مردم با وجود همه کوشش های مسئولین و جبران های انجام گرفته نیازمند توجه جدی غیر شعاری است.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه قدرت خرید مردم با حرف و جنجال سیاسی تقویت نمی گردد با سرمایه گذاری گسترده و مولد است که فراوری و رفاه افزایش می یابد، گفت: بهبود انتظارات و شرایط کسب و کار و کاهش نااطمینانی ها از شرایط اصلی سرمایه گذاری هستند. هیچکس حق ندارد در مورد این موضوع مهم فرصت سوزی کند.

وی تاکید نمود: سال 1400 را با تأسی به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب با تقویت فراوری به فرصتی برای تقویت قدرت خرید مردم تبدیل کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1449

به "قدرت خرید مردم با حرف و جنجال سیاسی تقویت نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدرت خرید مردم با حرف و جنجال سیاسی تقویت نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید