نخستین جشنواره ملی داستان نویسی سماع قلم در خوی برگزار می شود

به گزارش پیامک مسعود، هادی درستی، دبیر نخستین جشنواره ملی سماع قلم شهرستان خوی، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، اظهار کرد: نخستین جشنواره ملی داستان نویسی سماع قلم در خوی با مشارکت انجمن گسترش فرهنگ کتابخوانی، اداره کتابخانه های عمومی، شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی و ماهنامه ندای قلم به دو زبان ترکی و فارسی برگزار می شود.

نخستین جشنواره ملی داستان نویسی سماع قلم در خوی برگزار می شود

وی اضافه نمود: این جشنواره در دو بخش آب و آزاد و در حوزه خلق آثار ادبی و قلمی و داستان های کوتاه برگزار می شود. فراخوان آثار این جشنواره ملی ادبی در حوزه آب منتشر شده و اهالی قلم و اندیشه سراسر کشور می توانند با ارسال آثار خود در آن شرکت کنند.

این مسئول ادامه داد: شرکت کنندگان هیچ گونه محدودیت سنی جهت شرکت در جشنواره و ارسال آثار خود ندارند و کشف استعدادهای ادبی و قلمی، بالابردن نگرش مردمی در صرفه جویی آب از جهت قلم و داستان نویسی و مشارکت دهی فعالان رسانه ای، فرهنگی و کتاب در توسعه نگاه ها به بحث صرفه جویی و اهمیت ویژه این عنصر حیاتی را از جمله اهداف برگزاری آن است.

درستی با اشاره به شیوه نامه شرکت در این جشنواره، گفت:حجم آثار ارسالی حداقل 300 و حداکثر هزار کلمه بوده و آثار ارسالی نباید قبلا در نشریه یا کتابی چاپ شده باشند و همچنین آثار باید به صورت فایل ورد با فونت B Nazanin 14 ارسال شود.

دبیر نخستین جشنواره ملی سماع قلم شهرستان خوی اضافه نمود: مهلت ارسال آثار به این جشنواره را تا 15 اسفندماه سال جاری است و آثار فرستاده شده به مسابقات دیگر اجازه حضور و شرکت در این جشنواره را نخواهند داشت.

وی ادامه داد: آثار به آدرس ایمیل [email protected] و یا شماره واتساپ 09046732292 ارسال شوند. ضمناًً آثار تاییدشده در بخش داوری در صورت به حد نصاب رسیدن به صورت کتاب چاپ می شود. اختتامیه جشنواره فروردین 1400 خواهد بود و جوایز جشنواره نیز تندیس برای نفرات اول، جایزه نقدی، لوح تقدیر، عضویت در کتابخانه های عمومی شهرستان خوی، بسته فرهنگی و چاپ به صورت کتاب است.

درستی در سرانجام سخنان خود عنوان نمود: داوری آثار را آقایان علیرضا ذیحق (نویسنده و محقق)، وحید طلعت (کارشناس منابع اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی) و صدیقه علیپور اصل (کارشناس ارشد ادبیات و محقق) برعهده خواهند داشت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1373

به "نخستین جشنواره ملی داستان نویسی سماع قلم در خوی برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین جشنواره ملی داستان نویسی سماع قلم در خوی برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید