هزینه سفر به کیش در سال 1400 به طورکلی چقدر است؟

به گزارش مجله پیامک مسعود، جزیره کیش این روزها جایگزین سفرهای خارجی ما شده است. کیش هم به خاطر سرگرمیات آبی و غیرآبی جذابش، هم به خاطر امکانات کاملش و هم به علت جذابیت طبیعی اش، یکی از زیباترین سفرهایی است که نه تنها ایرانی ها بلکه گردشگران خارجی هم می توانند داشته باشند. البته سفر به کیش الزاما گران نیست. اگر بتوانید قبل از سفر به کیش، هزینه سفر به کیش را خودتان در بیاورید، می توانید یک سرگرمی مالی اما زیبا داشته باشید.

هزینه سفر به کیش در سال 1400 به طورکلی چقدر است؟

در ادامه هزینه سفر به کیش را با آنالیز عوامل مختلف با هم در مجله گردشگری خبرنگاران مرور می کنیم. تمام قیمت هایی که در این متن می آید مربوط به یک روز غیر تعطیل در زمستان 1400 است.

اما پیش از خواندن این مقاله پیشنهاد می کنم که نگاهی به تورهای کیش خبرنگاران بیاندازید، شاید یک تور عالی متناسب با شرایط خود پیدا کردید.

مقرون به صرفهترین فصل سفر به کیش چه زمانی است؟

فصل های زمستان و پاییز مقرون به صرفهترین فصل سفر به کیش هستند چون تعداد گردشگران کمتر است و قیمت ها پایین می آید.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی چقدر است؟

اگر ماشینتان سالم باشد، تا جزیره کیش هزینه خاصی به جز چند باک بنزین ندارید و فقط باید 200 هزار تومان عوارض ورود به جزیره کیش را بدهید.

هزینه سفر به کیش با تور چقدر است؟

قیمت تور کیش برای 3 شب بین 500 هزار تا 2 میلیون تومان است.

در ادامه هزینه سفر به کیش را با آنالیز عوامل مختلف با هم مرور می کنیم.

اما پیش از خواندن این مقاله پیشنهاد می کنم که نگاهی به تورهای کیش خبرنگاران بیاندازید، شاید یک تور عالی متناسب با شرایط خود پیدا کردید.

همه قیمت های این مقاله برای سال 1398 است.

هزینه سفر به کیش با هواپیما

پیش از هر کاری باید وسیله حمل ونقل به کیش را انتخاب کنید. شاید برترین و منطقی ترین وسیله، هواپیما باشد زیرا هم راه دور است و هم بخشی از جهت رسیدن به کیش از دریا می گذرد. اگر مرکز نشین هستید، احتمالا می دانید که پرواز تهران با بلیط مقرون به صرفه کیش، هر روز انجام می گردد. کافی است از قبل بلیط را خریداری کنید تا از پروازتان مطمئن باشید. پرواز کیش از سایر شهرهای کشور نیز انجام می گردد، تعداد پروازها به کیش از سایر شهرها، فرق دارد. تقریبا همه ایرلاین ها پرواز کیش را در برنامه پروازی خود دارند.

قیمت بلیط کیش بازه وسیعی را در بر می گیرد. در حالت عادی و شرایط معمول کمترین قیمت بلیط هواپیما کیش (از تهران) حدود 600 هزار تومان است. از سوی دیگر بالاترین قیمت بلیط هواپیما کیش در نهایت به 2 میلیون و 200 هزار تومان می رسد.

البته طبیعی است که در ایام تعطیلات قیمت بلیط پرواز کیش افزایش قابل توجهی پیدا می نماید. به این ترتیب قیمت بلیط هواپیما تهران کیش رفت وبرگشت، حداقل یک میلیون و 200 هزار تومان خواهد شد. این رقم در بالاترین مقدار به دو میلیون و 300 هزار تومان می رسد.

راه چارههایی برای خریدن بلیط مقرون به صرفه کیش

ممکن است تصور کنید که بلیط هواپیمای کیش قیمت بالایی دارد و شما از پس این قیمت برنمی آیید، کافی است با من همراه باشید تا چند راه چاره برای خرید بلیط مقرون به صرفه کیش به شما معرفی کنم.

به تعطیلات فکر نکنید!

اگر می خواهید بلیط پرواز کیش را با قیمت مناسب خریداری کنید، برای سفر در تعطیلات برنامه ریزی نکنید. به علت تقاضای زیاد، قیمت بلیط کیش در ایام تعطیلات گران تر است.

به جای خانه تکانی به کیش بروید

در روزهای انتها سال، زمانی که همه مشغول رسیدگی به کارهای عقب مانده هستند، بلیط پرواز کیش مقرون به صرفه تر از وقت های دیگر است. شما می توانید با کمی انعطاف پذیری، برنامه های تان را تغییر دهید و پیش از تعطیلات عید به کیش بروید. در واقع احتمال پیداکردن بلیط کیش مقرون به صرفه قیمت در این ایام بیشتر است.

عصر سفر کنید

نه تنها بلیط پرواز کیش بلکه سایر پروازها هم عصرها مقرون به صرفه تر هستند. شما با تغییر ساعت می توانید بلیط کمی مقرون به صرفه تر بیابید.

چمدان تان آماده باشد

اگر جدی دنبال بلیط مقرون به صرفه کیش هستید، به طور مرتب قیمت این بلیط را چک کنید. ازآنجایی که ممکن است که ناگهانی بلیط مقرون به صرفه برای تاریخی نزدیک بیابید، سعی کنید از قبل آماده باشید تا به سفر برسید.

بلیط لحظه آخری کیش

حتما اصطلاح بلیط لحظه آخری را زیاد شنیده اید، برای سفر مقرون به صرفه به کیش می توانید بلیط لحظه آخری کیش بگیرید. در این رابطه صفحه بلیط لحظه آخری را در وب سایت خبرنگاران ببینید.

هزینه سفر به کیش با قطار

راه دیگر برای کاهش هزینه سفر به کیش، سفر با قطار است. شما باید برای سفر با قطار به کیش، جهت (به طور مثال) تهران تا بندرعباس را با قطار طی کنید. سپس از بندرعباس با قایق های مخصوص به کیش بروید. قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس به عوامل مختلفی نظیر نوع قطار بستگی دارد. اما به طور معمول قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس بین 270 تا 420 هزار تومان است.

از سوی دیگر از بندرعباس تا کیش را هم می توانید با قایق طی کنید. قیمت بلیط قایق این جهت حدود 45 تا 90 هزار تومان است. بنابراین همه هزینه سفر شما از تهران تا کیش در گران ترین حالت برای هر نفر بزرگ سال کمتراز 600 هزار تومان خواهد بود. به این ترتیب شما علاوه بر اینکه کم ترهزینه می کنید، از سفری متفاوت و مجذوب نماینده هم لذت می برید.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

اگر حوصله و وقت دارید و خوش سفر هم هستید، می توانید با ماشین شخصی به کیش سفر کنید. شما جهت تهران تا بندرعباس را با ماشین شخصی تان طی می کنید. تا اینجای سفر، اگر ماشینتان سالم باشد، به غیر از چند باک بنزین هزینه چندانی نخواهید داشت. سپس می توانید از بندر چارک با لندی گراف درحالی که سوار ماشین خودتان هستید، راهی کیش شوید. هزینه بلیط لندی گراف از بندر چارک به کیش 700 هزار تا یک میلیون و 300 هزار تومان برای سرنشین ها و راننده است. علاوه بر این باید 350 هزار تومان هم به عنوان عوارض ورود به جزیره کیش پرداخت کنید.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی واقعا به صرفه است. علاوه بر اینکه هزینه بالای بلیط هواپیما را نمی پردازید، سفری طولانی و متفاوت را نیز تجربه خواهید کرد. ضمن اینکه برای جابه جایی در جزیره کیش هم ماشین شخصی خود را دارید.

البته به جای ماشین شخصی می توانید به اجاره ماشین در کیش هم فکر کنید که البته هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. این مورد را در سفر با تور کیش نمی توانید امتحان کنید، چراکه در سفر با تور اغلب تردد شما با تور همراه است. این ماشین ها اغلب لوکس هستند و لذت سفر به جزیره را برایتان چند برابر می نمایند.

هزینه اقامت در کیش

در کیش تعداد زیادی هتل وجود دارد. شما برای اقامت در این جزیره می توانید در هر یک از این هتل ها اقامت کنید. فقط بستگی دارد که کدام یک از آن ها را ترجیح می دهید. درواقع شما باید با توجه به نیازها، شرایط و بودجه تان از میان انبوه اقامتگاه ها دست به رزرو هتل کیش بزنید. با مطالعه آنچه در ادامه می آید، اطلاعاتی کلی درباره قیمت هتل های کیش به دست می آورید.

قیمت هتل های 5 ستاره کیش

موضوع اقامت تاثیر زیادی روی هزینه سفر به کیش دارد. از معروف ترین و مهم ترین هتل های 5 ستاره کیش می توان به هتل ماریناپارک، هتل ترنج، هتل داریوش، هتل بین المللی کیش و هتل شایگان اشاره نمود. این هتل ها از برترین هتل های کیش ازنظر مسافران محسوب می شوند.

هتل های 5 ستاره کیش، به علت توریستی بودن منطقه، از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار هستند. بنابراین با اقامت در این هتل ها، از اتاق ها و سوئیت هایی بسیار راحت و لوکس، امکانات و خدمات سرگرمیی فراوان و متنوع و رستوران هایی شیک با غذاهایی خوشمزه لذت خواهید برد. هزینه یک شب اقامت در هتل های 5 ستاره کیش برای هر نفر حداقل یک میلیون و 800 هزار تومان و حداکثر پنج میلیون تومان خواهد بود.

قیمت هتل های 4 ستاره کیش

اگر دلتان می خواهد اقامتی درخشان داشته باشید اما هزینه هتلتان هم هزینه سفر به کیش را نجومی نکند، به هتل های 4 ستاره فکر کنید. هتل های 4 ستاره بخش عمده ای از امکانات هتل های 5 ستاره را دارند و در عین حال، هزینه شان عموما کمتر از آن هاست. هتل فلامینگو، هتل صدف و هتل سورینت مریم از هتل های 4 ستاره کیش هستند که بیشتر شناخته شده اند.

بعید است بتوانید با کم تراز یک میلیون و 300 هزار تومان یک شب در هتل های 4 ستاره اقامت کنید. از سوی دیگر بیشترین هزینه هتل های 4 ستاره برای یک نفر تقریبا دو میلیون و 400 هزار تومان خواهد بود.

قیمت هتل های 3 ستاره کیش

اقامت در هتل های سه ستاره کیش می تواند هزینه سفر کیش را خیلی پایین نگه دارد. همان طور که اشاره شد، استاندارد هتل ها در کیش بالاست؛ بنابراین با اقامت در هتل 3 ستاره هم به شما بد نخواهد گذشت. هزینه هر شب اقامت در هتل های 3 ستاره کیش بین 770 هزار تا یک میلیون و 800 هزار تومان است. از هتل های 3 ستاره کیش می توان به هتل پارسیان، هتل جام جم و هتل گراند اشاره نمود.

قیمت هتل های 2 و 1 ستاره کیش

و درنهایت برای کم ترشدن هزینه سفر به کیش می توانید در هتل های 2 یا 1 ستاره اقامت کنید. هزینه هر شب اقامت در این هتل ها نهایتا 720 هزار تومان است.

اقامت غیرهتلی در کیش

لازم نیست برای اقامت در کیش حتما در هتل بمانید. پیشنهاد ما در این زمینه اقامت در آپارتمان ها، سوئیت ها، اقامتگاه های بومگردی، ویلاها و خانه هاست. قیمت این اقامتگاه ها به وسعت، امکانات و موقعیت مکانی آن ها بستگی دارد و می تواند تاثیر زیادی روی هزینه سفر به کیش داشته باشد. باتوجه به ظرفیت قابل توجه این اقامتگاه، هزینه هر شب اقامت در آن ها بین 450 هزار تا دو میلیون و 200 هزار تومان است.

شما در این اقامتگاه های غیرهتلی مستقل هستید و ازاین رو می توانید بسیاری از هزینه ها مانند خورد و خوراک را کاهش دهید. برای مشاهده انواع اقامتگاه های کیش می توانید به صفحه اقامتگاه ها در سایت جاباما سر بزنید.

هزینه تور کیش

اگر از آن دسته افرادی هستید که دلتان می خواهد هیچ یک از کارهای سفر ازجمله خرید بلیط و رزرو هتل را به عهده نگیرید، می توانید تور کیش خریداری کنید. تعداد تورهای کیش بسیار زیاد است. قیمت این تورها به مدتشان، نوع خدمات، پرواز، هتل و… بستگی دارد و می توانید با خرید تور، هزینه سفر به کیش را دقیق تر حساب کنید.

قیمت تور کیش برای 3 شب بین دو میلیون و 200 هزار تا هشت میلیون و 700 هزار تومان است. پیداکردن تور مقرون به صرفه کیش در ایام غیرتعطیل خصوصا ماه های گرم سال، دور از انتظار نیست. برای مشاهده تورهای کیش در سایت خبرنگاران اینجا کنید.

هزینه غذا در کیش

وقتی به کیش، قشم یا سایر جزایر و شهرهای ساحلی سفر می کنید، غذاهای دریایی را از دست ندهید. انواع ماهی و میگوی تازه آن هم از برترین نوعش در این جزایر پیدا می گردد. بنابراین سعی کنید رستوران های کیش با غذاهای دریایی را امتحان کنید.

در هتل ها وعده صبحانه به طور رایگان سرو می گردد. در نتیجه شما فقط باید هزینه ناهار و شام را بپردازید.

در کیش رستوران های زیادی وجود دارد که در آنها انواع غذاهای ایرانی و فرنگی و دریایی را می یابید. کمترین قیمت برای هر پرس غذا در رستوران های کیش حدود 45 هزار تومان است. حال اگر بخواهید غذاهایی لذیذتر همراه با انواع نوشیدنی ، دسر و سالاد در رستوران های لوکس میل کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. این رقم برای هر پرس غذا گاهی به 310 هزار تومان هم می رسد.

قیمت تاکسی در کیش

برای جابه جایی در کیش عمدتا باید از تاکسی بهره ببرید. تاکسی های کیش با دو رنگ زرد و سفید متمایز می شوند. بر اساس نرخ هایی که به تازگی اعلام شده، ورودی تاکسی های زرد و سفید کیش حدود 13 هزار تومان است. نرخ تاکسی های کیش متناسب با مقصد تغییر می نماید. اگر با تاکسی به فرودگاه کیش بروید، تقریبا باید 32 هزار تومان بپردازید. پیمایش جهت تا هفت کیلومتر برای هر کیلومتر هزار و 300 تومان محاسبه می گردد. برای جهتهای بیشتر از هفت کیلومتر این نرخ به هزار و 500 تومان می رسد.

اگر می خواهید هزینه حمل و نقل در کیش کم تر گردد، می توانید با یک برنامه ریزی دقیق به این هدف برسید. شما می توانید مقاصد موردنظرتان را معین کنید و آن هایی را بیابید که نزدیک هم هستند. وقتی که تاکسی می گیرید، به یکی از این مقاصد بروید و پس از آن با پای پیاده راهی جهت دیگری شوید که در آن نزدیکی هاست.

هزینه مینی بوس در کیش

در جزیره اتوبوسی برای حمل ونقل مردم وجود ندارد؛ اما مینی بوس هایی برای این کار فراهم شده است. این مینی بوس ها از ساعت شش صبح تا نیمه شب فعال هستند. مینی بوس های کیش در دو جهت خط یک و دو کار می نمایند. با استفاده از مینی بوس های خط یک می توانید بازارگردی در کیش را تجربه کنید.

خط دو مینی بوس های کیش شما را به جاذبه های گردشگری کیش می رساند. استفاده از این مینی بوس ها مقرون به صرفه تر از تاکسی های جزیره خواهد بود.

هزینه مراکز سرگرمیی کیش

بدون تردید یکی از دلایل مهم سفر بیشتر مردم به کیش، لذت بردن از سرگرمیات مدرن جزیره است. بنابراین باید هزینه ای را هم بابت این سرگرمیات در نظربگیرید. برای تجربه سرگرمیات کیش باید از 40 هزار تومان به بالا هزینه کنید. مثلا شما برای هر ساعت دوچرخه سواری باید 45 هزار تومان بپردازید. ورودی کشتی سرگرمیی هم بین 220 تا 430 هزار تومان در نظرگرفته شده است.

سافاری نیز یکی از لذت بخش ترین سرگرمیات کیش است. قیمت تور سافاری بین 120 تا 210 هزار تومان معین شده است. اگر علاقه مند به آب و غواصی هستید، باید برای غواصی 300 هزار تومان پرداخت کنید. هزینه جت اسکی هم 380 هزار تومان است.

از دیگر سرگرمیات آبی می توان به شاتل و بانانا اشاره نمود. برای این سرگرمی هم باید نفری 100 هزار تومان در نظر بگیرید. مشتاقان پرواز هم سرگرمیات دلخواه شان را در جزیره خواهند داشت؛ فلای بورد و پاراسل هم به ترتیب 400 هزار و 280 هزار تومان هزینه دارند.

از دیگر سرگرمیات مجذوب نماینده کیش می توان به کارتینگ، پینت بال، بیگ بال، قلعه وحشت، سینما 4 بعدی و طلسم مومیایی اشاره نمود.

علاوه بر مراکز سرگرمیی، شما باید برای مراکز تاریخی و گردشگری هم هزینه پرداخت کنید. مثلا ورودی شهر زیرزمینی کاریز 80 هزار تومان است. بلیط خانه مردم شناسی کیش را باید 25 هزار تومان خریداری کنید. ورودی پارک آبی اوشن برای یک نصف روز 570 هزار تومان است. درنهایت برای بازدید از پارک دلفین ها، باغ پرندگان و کلاسیک شو کیش باید برای هر نفر 280 هزار تومان پرداخت کنید.

خرید در کیش

از آن زمانی که کیش رونق پیدا کرد، بسیاری از افراد تنها با هدف خرید به جزیره سفر می کردند. با گذشت زمان و توسعه مراکز خرید، این موضوع اهمیت بیشتری هم پیدا کرد.

طبیعی است که شما هم دوست داشته باشید در مراکز خرید کیش و پاساژها بچرخید و خرید کنید. بنابراین هزینه ای را به طور جداگانه برای خریدهایتان در نظر بگیرید. اینکه چقدر خرید می کنید و هزینه اش چه قدر می گردد بستگی به شما، امکانات و انتخاب هایتان دارد. نکته مهم این است که هنگام خرید نیازهایتان را بشناسید و برترین تصمیم را بگیرید تا هزینه سفر به کیش از دستتان خارج نگردد. راستی از قلم نیاندازید، در کیش دیگر انتظار قیمت های مقرون به صرفه را نداشته باشید. امروزه قیمت کالاهای کیش تفاوت چندانی با سایر شهرها ندارد.

از مهم ترین مراکز خرید کیش می توان به مراکز خرید مروارید، مریم، ونوس، زیتون، پانیذ، پردیس، مرجان و… اشاره نمود.

در مجموع هزینه سفر به کیش می تواند بسیار متغیر باشد، و این شما هستید که با توجه به علاقه مندی ها و اولویت هایتان هزینه واقعی سفر را برای خود تنظیم می کنید.

منبع: علی بابا
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1935

به "هزینه سفر به کیش در سال 1400 به طورکلی چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه سفر به کیش در سال 1400 به طورکلی چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید