چگونه جذاب باشیم؟ 8 راه چاره موثر برای جذاب بودن

به گزارش پیامک مسعود، انگیزه - روانشناسی - چگونه جذاب باشیم؟ بسیاری از افراد کوشش می نمایند تا فرد جذابی باشند، اما رفتارها یا عادت های بدی که در ما وجود دارد می تواند باعث گردد، فردی غیرجذاب و آزاردهنده شویم. عاداتی که گاهی خودمان نیز از وجود آنها مطلع نیستیم. بنابراین اگر شما نیز این عادت ها و رفتارها را در خودتان پیدا کردید، کوشش کنید آن ها را اصلاح کنید. راهکارهای زیر نیز به شما یاری می نماید تا جذاب و دوست داشتنی شوید.

چگونه جذاب باشیم؟ 8 راه چاره موثر برای جذاب بودن

چگونه جذاب باشیم؟

1- مهارت های جدید بیاموزیم

اگر در شرایط مختلف بتوانیم با مهارت های خود یاری حال دیگران باشیم، مطمئنا به شخصیتی جذاب تبدیل خواهیم شد.

2- کنجکاو باشیم

برای اینکه جذاب تر باشیم، باید دائم در جستجوی ایده ها و تجربیات جدیدی باشیم که احساس و افکار ما را تغییر می دهند.

3- داستان خوب تعریف کنیم

شاید تجربه ها و اطلاعات زیادی در ذهن داشته باشیم ولی اگر نتوانیم آنها را با دیگران در میان بگذاریم، فایده ای ندارد. به طرز هدفمندی افکار خود را شکل دهیم که وقتی آنها را به زبان می آوریم، جذاب باشند. در واقع هر چیزی که به ذهنتان میرسد را در مکالمات خود استفاده نکنید.

4- خوب گوش کنیم

یکی از راه هایی که به ما در جذابیت یاری می نماید، توجه مثبت داشتن به دیگران است. با دقت به دیگران گوش کنید و با اشتیاق حرکات و محرک های آنها را دریابید. تعداد کمی از ما واقعا در این امر خوب هستیم. اگر به هر کسی با نگرش مثبت گوش کنیم، متوجه می شویم او به نوعی در تجربه های زندگی خود منحصر به فرد است.

5- سؤالات مناسب بپرسیم

با پرسیدن سؤالات ساده، می توانیم روی افرادی که تازه با آنها آشنا می شویم تاثیر بگذاریم. تقریباً هیچ سودی در این وجود ندارد که وانمود کنیم چیزی را می دانیم، در حالی که نمی دانیم. سؤالات حساب شده، علایق و اولویت های ما را نشان می دهد همین که دیگران ما را بیشتر بشناسند برایشان جذابتر خواهیم بود. بحث را با سوالات حساب شده ادامه و واقعاً به پاسخ ها گوش دهیم.

6- واکنش داشته باشیم

افرادی که در خصوص هیچ چیز نظری ندارند و موافق یا مخالف هیچ چیز نیستند، شخصیت خسته نماینده ای دارند. باید تمرین کنیم نظر خود را در خصوص موضوعات مختلف بگوییم.

7- شوخ طبع باشیم

یکی از راه هایی که به ما نشان می دهد، چگونه جذاب باشیم این است که مهارت شوخ طبیعی را در خود تقویت کنیم. در گفتگوهای خود حس شوخ طبعی را توسعه دهیم. عادت به شاد بودن، حتی هنگام شکست را در خود افزایش دهیم. تحقیقات نشان می دهد مردان شوخ طبع، بیشتر برای زنان جذاب هستند؛ احتمالاً به این دلیل که باهوش تر به نظر می رسند.

8- رابطه با افراد جذاب

افرادی که با آنها وقت می گذرانیم، شخصیت ما را تحت تأثیر قرار می دهند. اگر با افرادی که انرژی منفی دارند و خسته نماینده هستند، رابطه داشته باشیم، قطعا رفتارشان در ما تاثیر می گذارد. این موضوع در رابطه با افراد جذاب نیز صدق می نماید. در واقع آنها به ما یاد می دهند که چگونه جذاب باشیم.

9- بداهه گویی

هنر بداهه گویی می تواند سواد اجتماعی ما را در زندگی روزمره افزایش دهد. این هنر باعث خواهد شد ما مستمع های بهتری باشیم و به خوبی روی صحبت های فرد مقابل خود تمرکز کنیم؛ به جای اینکه روی چیزی تمرکز کنیم که در ادامه مکالمه خواهیم گفت.

کارهای که باعث نادیده شدن شما می گردد

افرادی هستند که تنها حواسشان به خودشان است یا فقط بر خودشان تمرکز دارند، فکر می نمایند تنها خودشان شخص مهمی هستند و توجهی به حضور دیگران یا صحبت هایشان ندارند. بدانید که هیچ کس تمایل ندارد با شخصی رابطه داشته باشد که فقط خودش را می بیند. در ادامه به سایز اشتباهاتی که می تواند در جذاب بودن شما باعث بوجود آمدن ایراد گردد، اشاره خواهیم کرد.

  • آدم هایی که تصور می نمایند زیبایی بیرونی خیلی مهم است و به قول خودشان عقل مردم در چشمشان است، افراد غیر جذابی هستند. این باطن زیباست که می تواند ظاهر شما را جذاب تر کند.
  • افرادی هستند که خود را بهتر از دیگران می دانند و بیشتر و بهتر کارها را انجام می دهند. باید اجازه دهید اطرافیانتان نیز خود را نشان دهند. اگر کسی کار خارق العاده ای انجام داده است؛ نگویید اینکه چیزی نیست من …، بگویید من به تو افتخار می کنم.
  • افرادی که غیر جذاب به نظر می رسند، به جای این که از بودن با دوستان لذت ببرند و از آن ها مراقبت نمایند، همواره با آنها در جنگ و دعوا هستند. آنها دایم به پشت سر خودتان نگاه می نمایند و نگران این هستند که از پشت خنجر بخورند.
  • افرادی غیر جذاب هستند مدام از دیگران انتظار دارند که ارزش و احترام بیشتری برایشان قائل شوند.
  • هیچ کس دوست ندارد همواره یک نفر همه کارها را انجام دهد. یک نفر رئیس باشد. یک نفر بر همه کارها نظارت داشته باشد.
  • افرادی که اغلب صادق نیستند و در خصوص همه چیز دروغ می گویند و افرادی که می خواهند از همه چیز سردربیاورند ولی افکار خود را پنهان می نمایند، غیر جذاب هستند.
  • افراد غیر جذاب با دوستانشان طوری برخورد می نمایند که آنها تحقیر شوند یا در جمعی خجالت زده شوند. اما دوست واقعی نباید رفتارش به گونه ای باشد که باعث رنجش و شرمندگی دوستانش گردد.
  • افرادی که هیچ کس نمی تواند روی یاری آنها حساب کند، یا برعکس بیش از حد به دنبال یاری به کسانی هستند که از آنان درخواست یاری نکرده اند، غیرجذاب خواهند بود و کسی در دوستی آنها را نمی پسندد.
  • هیچ کس مایل نیست با شخصی دوستی کند که به جای نگاهی مثبت و واقع نگر، به همه چیز از دریچه بدبینی و تنگ نظری نگاه کند.
منبع: مجله انگیزه
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1072

به "چگونه جذاب باشیم؟ 8 راه چاره موثر برای جذاب بودن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه جذاب باشیم؟ 8 راه چاره موثر برای جذاب بودن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید