کرونا در اروپا، از نقض قوانین توسط مقامات اروپایی تا کوشش آلمان برای راه اندازی پروژه مشترک فراوری دارو

به گزارش مجله پیامک مسعود، جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از نقض محدودیت های کرونایی از طرف بعضی مقامات اروپا و کوشش آلمان برای راه اندازی یک پروژه مشترک فراوری دارو در اروپا برای استقلال بیشتر این اتحادیه خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از نقض قوانین توسط مقامات اروپایی تا کوشش آلمان برای راه اندازی پروژه مشترک فراوری دارو

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی گسترده تری به بار می آورد.

هتل ها در یونان باز می گردد

جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که یونان در فرایند کاهش تدریجی محدودیت های ضد کرونایی از امروز (دوشنبه) هتل های خود را باز نموده و امکان سفر برای شهفرایندان را فراهم نموده است.

پیتر بییر، هماهنگ نماینده دولت آلمان برای مناسبات دو سوی آتلانتیک امیدوار است که تحولات بحران کرونا در زمان قابل پیش بینی دوباره امکان سفرهای بین آلمان و آمریکا را فراهم کند. وی در تبادل نظر با خبرگزاری آلمان اظهار داشته است که در جریان اقدامات دولت آلمان برای کاهش تدریجی هشدارهای سفر ضد کرونایی توافقی با آمریکا در این راستا مطلوب است.

وزیر امور خارجه آلمان در اواسط ماه مارس هشدارهای سفر جهانی برای جهانگرد ها به منظور مقابله با شیوع کرونا را در دستور کار قرار داد که این هشدارها همچنان تا 14 ژوئن برقرار است. بعد از آن دولت آلمان در نظر دارد این هشدارهای سفر را به صورت تدریجی به ویژه در سطح اتحادیه اروپا لغو کند. اینکه دولت آلمان در قبال کشورهای خارج از اتحادیه اروپا چه تصمیمی خواهد گرفت تعیین نیست.

آلمان به دنبال پروژه مشترک اروپایی برای فراوری دارو

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان هم می خواهد برای یک پروژه مشترک اروپا برای فراوری دارو را راه اندازی کند.

وی در تبادل نظریی با خبرگزاری آلمان اظهار داشت که این ایده آل نیست که جهانی سازی را به عقب برگردانیم، اما این ایده صحیحی است که وابستگی های یک جانبه و در زمینه های حساس که حاکمیت ملی ما را تحت تاثیر قرار می دهد کاهش دهیم.

وی همچنین از اقدامات آلمان برای اجرای پروژه فراوری مشترک دارو در اتحادیه اروپا اطلاع داد.

هشدار شورای اروپایی درباره حملات تروریستی بیولوژیکی

شورای اروپایی هم از حملات تروریستی بیولوژِکی پیامد شیوع ویروس کرونا هشدار داده است.

یک رسانه آلمانی با استناد به بیانیه کمیسیون مبارزه با تروریسم شورای اروپایی نوشت: بیماری کرونا نشان داده است که جوامع مدرن چقدر در برابر عفونت های ویروسی و خطرات بالقوه آن آسیب پذیر هستند.

در این بیانیه آمده است که هیچ دلیلی وجود ندارد که گروه های تروریستی این درس را از بحران کرونا به دست فراموشی بسپارند. همه کشورها در این زمینه آسیب پذیرند. این آسیب ها سریع، بالقوه و جهانی است.

وزیر اقتصاد آلمان هم خواهان استانداردهای تعیین به منظور جلوگیری از شیوع کرونا در همه اماکن جهانگردی شده و در این باره ابراز خوش بینی نموده است که سفرهای تابستانی شهفرایندان هم نه تنها در داخل بلکه در خارج هم بتواند برگزار گردد.

وی در عین حال تاکید نمود که سفرهای تابستانی امسال به گونه ای متفاوت از آنچه ما تا به حال به آن عادت نموده بودیم برگزار خواهد شد.

پیشنهاد برلین به مسکو برای پذیرش و درمان بیماران کرونایی

شهردار برلین هم به مسکو پیشنهاد درمان بیماران کرونایی در بیمارستان های این شهر را داده است.

تداوم شیوع کرونا در خانه های سالمندان آلمان

شیوع کرونا در خانه های سالمندان آلمان همچنان ادامه دارد و اخیرا در یک آسایشگاه سالمندان در دوسلدورف 23 ابتلا به کرونا اعلام شده است.

پاریس همچنان یک منطقه قرمز کرونایی

دولت فرانسه هم از شهفرایندان خود درخواست نموده است به دلیل شیوع کرونا در تابستان در داخل کشور تعطیلات خود را بگذرانند و برای این منظور به خارج از کشور سفر ننمایند.

در هفته های آینده دولت فرانسه می خواهد درباره کاهش محدودیت ها برای سفرهای داخلی تصمیم گیری کند. در حال حاضر شهفرایندان فرانسوی تنها اجازه دارند حداکثر 100 کیلومتر دورتر از محل زندگی خود سفر نمایند.

وزیر محیط زیست فرانسه اعلام نموده که بوستان ها در پاریس همچنان باید بسته باقی بماند. پایتخت فرانسه همچنان به عنوان یک منطقه قرمز کرونایی طبقه بندی می گردد. شهردار پاریس با توجه به جمع شدن شهفرایندن در اطراف بوستان ها خواهان باز شدن این اماکن شده است.

در ویزبادن آلمان هم دو خانه سالمندان به دلیل شیوع کرونا قرنطینه شدند. در یکی از این خانه های سالمندان 26 نفر ابتلا به کرونا و در دیگری 3 مورد ابتلا شناسایی شده است.

دولت آلمان هم بر لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده ا ز ماسک در اماکن عمومی تاکید نموده و امکان ملاقات افراد در خارج از منزل با حداکثر 20 شرکت نماینده را میسر نموده است.

خسارات قابل توجه کرونا به صنعت اشتغال آلمان

آژانس فدرال کار آلمان هم درباره خسارت قابل توجه بحران کرونا به جامعه کاری این کشور هشدار داده است. افزایش گسترده دور کاری و بیکاران صندوق آژانس فدرال کار آلمان را خالی می نماید. این نهاد آلمانی تنها برای امسال میلادی انتظار یک کسری بودجه حدود 30.5 میلیارد یورویی را دارد.

به طور کلی کسری بودجه ناشی از بحران کرونا برای این نهاد آلمانی تا سال 2022 حدود 36.2 میلیارد یورو خواهد بود.

گشایش مرزهای اسپانیا بر روی جهانگرد های خارجی

وزیر توریسم اسپانیا هم اعلام نموده که از ماه جولای اتباع خارجی می توانند به این کشور سفر نمایند و قاعده قرنطینه دو هفته ای برای مسافران خارجی لغو خواهد شد.

گرهارد شرودر، صدر اعظم اسبق آلمان هم اعتراضات علیه محدودیت های کرونایی را یک خطراجتماعی برای دموکراسی ارزیابی نموده است.

رکود سخت اقتصادی در آلمان

آلمان هم در سه ماهه ابتدایی امسال میلادی یک رکود سخت اقتصادی که از زمان بحران اقتصادی جهانی بی سابقه بوده است را نتیجه بحران کرونا تجربه نموده است.

کرونا همچنان در اروپا جولان داده وافراد بیشتری را مبتلا می نماید

جدیدتری آمارهای کرونا نشان می دهد که در اسپانیا تا به حال 282852 نفر به کرونا مبتلا شده و 28752 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم بر اساس آمارهای منتشر شده تا به حال 259559 نفر به کرونا مبتلا شده و 36793 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرا گرفته و تا به حال 229858 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 32785 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 182584 نفر به کرونا مبتلا شده و 28367 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

آلمان هم به شدت تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته و تا به حال 180328 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 8371 نفر هم در اثر آن جان باخته اند.

گشایش مرزهای دانمارک

کشور دانمارک هم اعلام نموده است که مرزهای خود را بر روی پدربزرگ ها و مادرببزرگ های آلمانی که نوه های آن ا در دانمارک زندگی می نمایند باز می نماید.

لغو قوانین کرونا توسط نخست وزیر لهستان

نخست وزیر لهستان هم بعد از اینکه در یک رستوران قواعد و محدودیت های ضد کرونایی را نقض کرد شدیدا مورد انتقاد قرار گرفته است. در لهستان تا دوشنبه ظهر حدود 21.440 نفر به کرونا مبتلا شده و 996 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داد ه اند.

رئیس جمهور اتریش هم در یک رستوران در وین همراه با همسر خود محدودیت های کرونایی در این کشور را نقض نموده و مورد انتقاد شدیدی قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 897

به "کرونا در اروپا، از نقض قوانین توسط مقامات اروپایی تا کوشش آلمان برای راه اندازی پروژه مشترک فراوری دارو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از نقض قوانین توسط مقامات اروپایی تا کوشش آلمان برای راه اندازی پروژه مشترک فراوری دارو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید