اعتراض هزاران نفر در برلین به لغو قانون سقف اجاره خانه

به گزارش پیامک مسعود، عصر روز گذشته هزاران نفر در برلین علیه لغو قانون سقف اجاره خانه از طرف دادگاه قانون اساسی آلمان که احتمالا منجر به افزایش اجاره بهای خانه ها منجر می گردد، اعتراض کردند.

اعتراض هزاران نفر در برلین به لغو قانون سقف اجاره خانه

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ان تی وی آلمان، دادگاه قانون اساسی آلمان با لغو قانون سقف اجاره خانه موجبات خشم و اعتراضات هزاران نفر از شهروندان برلینی را فراهم کرد.

بر اساس این قانون اجاره 1.5 میلیون واحد ساختمانی در برلین ثابت مانده بود وصاحب خانه ها اجازه افزایش اجاره خانه را نداشتند.

قانون سقف اجاره خانه که در فوریه 2020 تصویب شد اجاره خانه در برلین را تا سقف یازده درصد کاهش داد. بر اساس این قانون قرار بود از نوامبر سال 2021 قراردادهایی که مبلغ آن ها از معیارهای این قانون بیشتر باشد لصلاح شوند. با لغو این قانون احتمال افزایش اجاره بهای واحدها در برلین وجود دارد.

معترضان به شدت به تصمیم دادگاه عالی آلمان انتقاد وارد نموده و خواهان اقدامات سیاسی بیشتر علیه جنون اجاره بها در این شهر شدند. بسیاری از معترضان با خود درهای قابلامه را آورده بودند و سر و صدای زیادی را به راه انداخته بودند.

یک سخنگوی پلیس اظهار داشت این اعتراضات سرانجام پیدا کرد، اما حدود 400 شرکت کننده حاضر به ترک محل تجمعات نشدند و درگیری هایی بین پلیس و معترضان رخ داد. یک سخنگوی پلیس اظهار داشت که امروز (آدینه) جزئیات بیشتری درباره این تجمعات اعتراضی معین خواهد شد.

بعضی رسانه های آلمانی از دستگیری بعضی معترضان و ناآرامی ها و خشونت هایی گزارش دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1461

به "اعتراض هزاران نفر در برلین به لغو قانون سقف اجاره خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض هزاران نفر در برلین به لغو قانون سقف اجاره خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید