بسیاری از معاملات ربوی توسط مشاوران املاک انجام می گردد

به گزارش پیامک مسعود، رئیس کل دادگستری لرستان گفت: بسیاری از معاملات ربوی توسط مشاوران املاک انجام می گردد.

بسیاری از معاملات ربوی توسط مشاوران املاک انجام می گردد

به گزارش پیامک مسعود، محمد رزم در آیین تودیع و معارفه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان با بیان اینکه این سازمان جزو سازمان های حاکمیتی تحت امر قوه قضاییه است، اضافه کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک نقش مهمی در برقراری نظم عمومی، نظم مالی و اجتماعی تاثیر بسزایی دارد، همچنین سبب تثبیت مالکیت های دولت و مردم می گردد.

وی با بیان اینکه طرح کاداستر یکی از طرح هایی است که از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک اجرایی می گردد، توضیح داد: با اجرای این طرح اختلافات ملکی و اراضی برطرف و از سوء استفاده ها جلوگیری می گردد.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه خروج از ثبت سنتی و حرکت به سمت روش های نوین از اقدامات خوب سازمان ثبت بوده است، اضافه کرد: همچنین این سازمان یکی بسترهای موثر برای اقتصاد و توسعه پایدار کشور محسوب می گردد که ایجاد اشتغال و برطرف بیکاری تاثیر گذاربوده است.

وی به موضوع اجرای قانون ثبت اسناد اشاره نمود و با بیان اینکه ضرورت دارد رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور توجه و اهتمام ویژه ای به واحدهای ثبت اسناد لرستان داشته باشد، تاکید نمود: با اجرای این قانون در حوزه های مختلف نظارت بیشتری بر شرکت هایی که از سالهای قبل ثبت شدند در حالی که تعطیل و غیبرطرفال بودند می گردد.

رئیس کل دادگستری لرستان بر شناسایی و ابطال این شرکت ها تاکید نمود و با اشاره به اینکه دستگاه مربوطه نسبت به حضور و غیاب این شرکت ها و فعال و یا غیر فعال بودن آنها وظیفه دارد و باید تعیین تکلیف شوند، خاطر نشان کرد: باید این مهم اجرایی گردد.

وی با اشاره به فعالیت مشاورین املاک و بنگاه های معاملاتی، اضافه کرد: باید روی مشاورین املاک نظارت جدی انجام و طرحی تهیه تاتکلیف این مشاوران املاک تعیین گردد.

رزم با تاکید بر اینکه بسیاری از معاملات ربوی توسط مشاوران املاک انجام می گردد، توضیح داد: برای جلوگیری از سوء استفاده از اطلاعات موجود در ادارات ثبت اسناد و املاک، این نهاد باید همچنان تحت نظر قوه قضائیه باشد.

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه ثبت اسناد و املاک از بازوان قدرتمند دستگاه قضایی است، توضیح داد: چنانچه این سازمان تحت نظر قوه قضائیه باشد از سوء استفاده ها، اهداف سیاسی و ... جلوگیری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 288

به "بسیاری از معاملات ربوی توسط مشاوران املاک انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسیاری از معاملات ربوی توسط مشاوران املاک انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید