خبرنگاران عارف: برخورداری مردم از زندگی آبرومندانه، فکری اصلاح طلبانه است

به گزارش پیامک مسعود، تهران- خبرنگاران- رییس بنیاد امید ایرانیان، سلامت و برخورداری مردم از زندگی آبرومندانه را فکری اصلاح طلبانه خواند و گفت: اجازه ندهیم برای اصلاح طلبان در خارج از این جریان تصمیم گیری کنند و با شناخت موانع درونی، خود را مقابل فرصت طلبی ها بیمه و از خیال پردازی های ایران ویران کن عبور کنیم.

خبرنگاران عارف: برخورداری مردم از زندگی آبرومندانه، فکری اصلاح طلبانه است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرنگاران، محمدرضا عارف صبح جمعه در کنگره انجمن روزنامه نگاران زن ایران گفت: انتخابات مهم شوراهای شهر و روستا را پیش رو داریم و این اهمیت برگزاری چنین نشست ها و همایش های حزبی را دو چندان می کند. لازم می دانم از تلاش های انجمن روزنامه نگاران زن در جهت تقویت و انسجام جریان اصلاحات در دهه های 80 و 90 تشکر کنم. تلاش هایی که امروز ادامه دارد و حتی در شرایط کرونایی کنگره برگزار می کند.

عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها با اشاره به گرفتاری های ناشی از کرونا و ضرورت واکسیناسیون هرچه سریع تر اقشار جامعه، اعلام نمود: لازم است همه دست اندکاران این امر با هم برای رفع این مشکل همکاری و مساعدت کنند.

عارف یادآور شد: علت اصلی حضور در این کنگره اهمیتی است که تشکل های بانوان برای من دارد و این را در راستای راهبرد جریان اصلاحات برای نقش آفرینی زنان در همه زمینه ها به ویژه مدیریت سطح بالا در کشور می دانم. بر این باورم سهم زنان در همه امور و بخش های کشور باید متناسب با ظرفیت آنها باشد.

وی با بیان اینکه راهبرد جریان اصلاحات برای حضور زنان در عرصه مدیریتی و تقنینی در دهه 90 دست کم 30 درصدی بود، اضافه کرد: بارها هم اعلام نمودیم این کف، شروع روندی برای استفاده از ظرفیت بانوان برای توسعه و پیشرفت کشور است.

رییس فراکسیون امید مجلس دهم، گفت: روزنامه نگار و همچنین زن بودن با نگاهی به تاریخ معاصر با حق خواهی و آزادی خواهی ایرانی عجین شده است، از این رو رسالت انجمن روزنامه نگاران زن نیز در همین جهت بوده است و وظیفه مهم و سنگینی را در این جهت به عهده دارید.

عارف، اصلاحات را عقلانی ترین، کم هزینه ترین و بهترین استراتژی واقع بینانه برای عبور کشور از مسائل و مصائب دانست و اعلام نمود: اصلاحات مانع رسوبات ذهنی، ناکارآمدی ها، خیال اندیشی ها، توهم ها و تندروی ها می شود. اصلاحات یعنی فهم درست از مختصات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در سطوح ملی و جهانی. امروز اصلاح طلبی به معنی تمهید و طراحی مقدماتی برای تامین منافع و مصالح ملی در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی است.

وی،اصلاح طلبی را تلاش برای تغییر وضع موجود به مطلوب با موضوع منافع ملی بیان کرد و یادآور شد: از این روز نگاه نقادانه نسبت به وضع موجود داریم و سیاست های کنونی در خیلی از بخش ها را به صواب و صلاح کشور نمی دانم. از طرفی نسخه ای خیالی، فرصت طلبانه بی محتوا و بیراهه های براندازی خواهانه را برای اصلاحات مهلک می دانم.

رییس بنیاد ایرانیان اظهار کرد: افراطی گری ها از سویی و ناکارآمدی ها و مفاسد از طرف دیگر، محصول دو رویکرد ضداصلاح طلبی است. اصلاح طلبی هرگز اپوزیسیون نیست چنانچه مدافع سیاست های ضد منافع ملی هم نیست. اصلاح طلبی یعنی تدابیر و تصمیماتی که منافع ایران و ایرانی ها در آن لحاظ شود و جان، سلامت و معیشت مردم و برخورداری آنها از زندگی آبرومندانه یک فکر اصلاح طلبانه است.

عارف سیاست ورزی مبتنی بر توسعه متوازن و پایدار را از دیگر مبانی فکری اصلاح طلبان نامید و اضافه کرد: اصلاح طلبی، توجه جدی به مسائل و مطالبات و پرداختن به مهمترین چالش های کشور در حوزه های مختلف داخلی و خارجی است. اشتغال و معیشت، اقتصاد، مسکن، توجه به حقوق اقوام و نگاه فرهنگی و استفاده از ظرفیت آنها به عنوان فرصت غنی فرهنگی از دیگر رویکردها اصلاح طلبانه است.

معاون رییس دولت اصلاحات اضافه کرد: امروز اصلاحات با هزینه های زیادی دست به گریبان است و موظفیم اصلاح طلبی را تعریف، ترسیم و تفسیر کنیم و هویت خود را از دست نمی دهیم.

عارف گفت: بر ما فرض است اصلاح طلبی را از غیر آن تمیز دهیم و در زمین جناح رقیب بازی نکنیم و از ائتلاف و انسجام درون جریان اصلاحات در دهه 90 دفاع کنیم و این رویه را همچنان در دهه جدید ادامه دهیم. اجازه ندهیم برای اصلاح طلبان در خارج از این جریان تصمیم گیری کنند. موانع درونی خود را شناسایی کنیم و خود را مقابل فرصت طلبی ها بیمه کنیم و از خیال پردازی هایی که زمینه را برای تفکرات ایران ویران کن فراهم می کند، عبور کنیم.

این فعال اصلاح طلب از عملکرد نهادهای اصلاح طلب در دهه 90 دفاع و تاکید کرد: قطعا ضعف هایی هم داشتیم که امروز می توانیم با تکیه بر تجارب گذشته این ضعف ها را به قوت تبدیل و از طرح مسائل حاشیه ای و بی حاصل پرهیز کنیم.

عارف بیان کرد: برای حضور و مشارکت حداکثری مردم برنامه ریزی کنیم. دو انتخابات مهم شوراها و ریاست جمهوری را پیش رو داریم و استفاده از ظرفیت شوراها را نباید دست کم بگیریم. شوراها پایه دموکراسی در کشور هستند و اصلاح طلبان همواره از این ظرفیت در جهت تحکیم دموکراسی در کشور استفاده کرده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1441

به "خبرنگاران عارف: برخورداری مردم از زندگی آبرومندانه، فکری اصلاح طلبانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عارف: برخورداری مردم از زندگی آبرومندانه، فکری اصلاح طلبانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید