قصاص برای قاتل پزشک معروف

به گزارش پیامک مسعود، تهران (پانا) - سه آدمکش که از سوی یک زن اجیر شده بودند تا مادر و خواهرشوهر سابق وی را به قتل برسانند به اشتباه، پزشک سرشناس تهرانی را کشتند و برای این جنایت پای میز محاکمه رفتند.

قصاص برای قاتل پزشک معروف

به گزارش ایران، این جنایت ساعت 10 و 30 دقیقه شامگاه بیست و سوم فروردین سال 98 در خانه ای واقع در خیابان ظفر رخ داد. همسایه ها که با شنیدن صدای شلیک گلوله از خانه بیرون آمده بودند 2 مرد را دیدند که سوار بر خودرو پا به فرار گذاشتند و جسد خونین مرد 62 ساله نیز در پاگرد راهرو خانه افتاده بود. با اعلام موضوع به مأموران کلانتری 103 گاندی؛ آنها به خانه مورد نظر رفتند و در نخستین تحقیقات دریافتند جسد متعلق به پزشک سرشناس تهرانی و مشاور عالی رئیس یکی از بیمارستان های معروف پایتخت است.

همسر وی که از این اتفاق شوکه بود به مأموران گفت: من و همسرم در خانه تنها بودیم که صدای زنگ در را شنیدیم. مردی که لباس آبی به تن داشت خودش را مأمور سازمان آب معرفی کرد. همسرم در را برایش باز کرد اما ناگهان دو مرد جوان به داخل خانه حمله ور و با همسرم درگیر شدند و به او شوکر زدند. همسرم روی مبل افتاد بعد با تهدید مرا به داخل اتاق بردند و گفتند جعبه جواهراتم را به آنها بدهم. از ترس مقاومتی نکردم و جواهراتم را به آنها دادم. همان موقع همسرم بلند شده بود تا به مقابل در برود و یاری بخواهد که مردان ناشناس با شلیک گلوله همسرم را در راه پله ها زدند و فرار کردند.

پلیس به آنالیز دوربین های مداربسته محل حادثه پرداخت و با به دست آمدن شماره پلاک خودروی قاتلان، آنها شناسایی شدند. در ادامه آنالیز ها کارآگاهان پلیس دریافتند مدتی قبل برادرزن دکتر از همسرش جدا شده بود اما بین این زن 50 ساله و خانواده شوهرش درگیری وجود داشته است. بدین ترتیب مأموران به سراغ شهناز، عروس سابق این خانواده رفتند که وی در بازپرسی ها خیلی زود به اجیرکردن سه مرد برای قتل مادرشوهر و خواهرشوهر سابقش اعتراف کرد و گفت: من و شوهر سابقم اختلاف سنی زیادی داشتیم از طرفی او مبتلا به بیماری ام اس بود و همواره با هم درگیر بودیم تا اینکه با وجود داشتن یک دختر23ساله از هم جدا شدیم البته مادرشوهر و خواهرشوهرم در این جدایی تأثیر داشتند به همین خاطر کینه آنها را به دل گرفتم و با اجیر کردن سه آدمکش دستور قتل آنها را دادم اما در این ماجرا همسر خواهرشوهرم قربانی شد.

بدین ترتیب سه قاتل اجاره ای دستگیر شدند و در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند. اولیای دم با درخواست قصاص برای متهمان خواستار اشد مجازات آنها شدند. اما متهم ردیف اول که مردی 29 ساله بود گفت: من در مترو دستفروشی می کردم و همانجا با شهناز آشنا شدم. او می دانست همسرم بیمار است و احتیاج شدیدی به پول دارم به همین خاطر وقتی پیشنهاد داد در مقابل دریافت 30 میلیون تومان خواهرشوهر و مادرشوهرش را بکشم قبول کردم. موضوع را به دو نفر از دوستانم گفتم بعد با 5 میلیون تومان دو اسلحه خریدیم. قرار بود در این ماجرا پیمان راننده باشد و به او 5 میلیون تومان پول بدهیم. شهناز عکس خواهر و مادرشوهرش را برایم فرستاد و گفت بعد از اینکه خواهرشوهرم را کشتید به خانه مادرشوهرم بروید و او را هم بکشید بعد پولتان را می دهم. البته ما قصد قتل نداشتیم می خواستیم خواهرشوهر شهناز را بدزدیم و به خانه یکی از دوستانمان ببریم و بعد از اینکه پولمان را از شهناز گرفتیم او را تحویلش بدهیم تا خودش او را بکشد اما ماجرا به هم ریخت و دکتر می خواست به همسایه ها خبر بدهد که مجبور شدم او را بکشم. سعید نیز معاونت در قتل و سرقت مسلحانه را پذیرفت اما پیمان منکر دخالت در قتل و سرقت شد و گفت من فقط راننده بودم. در ادامه جلسه شهناز نیز پای میز محاکمه رفت و گفت: حرف های این متهمان دروغ است و من هیچ دخالتی در این ماجرا نداشتم.

در سرانجام جلسه مرد دستفروش به قصاص و همدستش سعید نیز به اتهام معاونت در قتل و سرقت مسلحانه و نگهداری سلاح به زندان محکوم شد اما قضات دادگاه پیمان را تبرئه کردند.

پرونده شهناز نیز برای تکمیل تحقیقات به دادسرا برگردانده شد، اما با اعتراض اولیای دم به حکم صادره پرونده در دیوان عالی کشور آنالیز شد و این بار در حالی که حکم قصاص متهم ردیف اول تأیید شده بود حکم سعید و پیمان نقض شد و این دو متهم بار دیگر پای میز محاکمه رفتند.

در جلسه ای که این بار در شعبه دوم دادگاه کیفری برگزار گردید سعید ادعای قبلی خود را تکرار کرد و گفت من در قتل دخالتی نداشتم فقط در سرقت مسلحانه همکاری کردم. پیمان نیز گفت: من راننده آژانس بودم البته می دانستم آنها قرار است دست به قتل بزنند وقتی دوستانم هراسان از خانه خارج شدند بسرعت از آنجا فرار کردیم و آنها اسلحه را در کانال آب انداختند.

در سرانجام جلسه قضات بار دیگر وارد شور شدند تا برای این دو متهم حکم صادر نمایند. پرونده شهناز نیز بعد از تکمیل تحقیقات در دادگاه رسیدگی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1557

به "قصاص برای قاتل پزشک معروف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصاص برای قاتل پزشک معروف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید