قیمت اوراق تسهیلات مسکن در سراشیبی

به گزارش پیامک مسعود، به گزارش خبرنگاران، سرپرست معاونت توسعه کسب وکار فرابورس ایران از اجرایی شدن مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن برای حمایت از متقاضیان تسهیلات خرید مسکن و تاثیر آن بر کاهش قیمت اوراق تسه خبر داد و گفت: با تمهیدات اجرا شده از سوی این بانک شاهد کاهش قیمت پایانی اوراق تسه در معاملات امروز در فرابورس ایران بودیم.

قیمت اوراق تسهیلات مسکن در سراشیبی

ندا بشیری به مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن برای حمایت از متقاضیان خرید امتیاز تسهیلات مسکن اشاره و در این باره توضیح داد: بر اساس مصوبه هیات مدیره بانک مسکن و با هدف تقویت قدرت خرید و کاهش بهای تمام شده تسهیلات، از 23 آذرماه تا 25 دی ماه تعداد اوراق لازم برای خرید امتیاز اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و همین طور جعاله تعمیرات مسکن، به نصف کاهش پیدا کرد.

به گفته وی، بر اساس این تمهیدات روز جاری شاهد آن بودیم که اوراق امتیاز تسهیلات مسکن این بانک در اکثریت قریب به اتفاق نماد ها با صف فروش روبرو شد و متعاقب آن کاهش چشمگیری در قیمت پایانی این اوراق به ثبت رسید.

بشیری با تاکید بر اینکه به واسطه این طرح، همه متقاضیان می توانند همان میزان وام را با نصف اوراق مورد نیاز قبلی دریافت کنند، ادامه داد: این موضوع سیگنال کاهش فشار تقاضا را به بازار مخابره کرد که در پی آن قیمت اوراق رو به کاهش گذاشت و در نهایت منجر به ایجاد صف فروش در بیشتر نماد های این اوراق، موسوم به تسه ها شد.

سرپرست معاونت توسعه کسب وکار فرابورس برای توضیح بیشتر درباره میزان اوراق موردنیاز برای خرید مسکن گفت: به عنوان مثال مطابق اطلاعیه فرابورس در تاریخ 3 مهر 1400، می توان برای خرید انفرادی مسکن در شهر تهران معادل 200 میلیون تومان و برای جعاله تعمیرات نیز معادل 80 میلیون تومان تسهیلات دریافت کرد. با توجه به اینکه هر ورقه از تسه ها، بیانگر حق دریافت 500 هزار تومان وام است، بنابراین برای وام خرید مسکن، متقاضیان باید تعداد 400 ورقه و برای وام جعاله نیز 160 ورقه تسه از بازار تهیه می کردند.

وی گفت: با مصوبه فعلی این میزان نصف شده است و به 200 ورقه برای وام خرید و 80 ورقه برای وام جعاله کاهش یافته است.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1861

به "قیمت اوراق تسهیلات مسکن در سراشیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت اوراق تسهیلات مسکن در سراشیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید