واکنش انصارالله یمن به قرار دریافت در لیست نقض حقوق بچه ها

به گزارش پیامک مسعود، دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن اظهار داشت: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل با درج نام انصارالله در لیست موسوم به ناقضان حقوق کودک و اتهام ناروا به این جنبش، نام خود و سازمان متبوعش را در لیست ننگین قرار داد.

واکنش انصارالله یمن به قرار دریافت در لیست نقض حقوق بچه ها

به گزارش ایرنا از شبکه خبری المسیره، انصارالله شنبه شب در بیانیه ای اضافه نمود: آنتونیو گوترش ثابت کرد سازمان ملل صرفا یک تریبون بی ارزش است که کشورهای صاحب نفود از آن برای تحریف حقایق و مصادره حقوق ملت های مستضعف استفاده می نمایند.

انصارالله گفت: بهتر است سازمان ملل بیطرف بماند و تبدیل به شیپور بی ارزشی نشود که مزخرفات و اظهارات سخیف ائتلاف متجاوزان را تکرار کند.

دفتر سیاسی انصارالله درج نام خود در لیست ناقضان حقوق بچه ها را فاقد هرگونه علت و مدرک دانست و تاکید نمود که سازمان ملل با این اقدام پیوند با ملت ما را قطع نمود و خود را در کنار ائتلاف متجاوز قرار داد.

انصارالله گفت که هزاران فیلم ویدیویی مربوط به کشتار هولناک بچه ها یمن طی سال های گذشته و پیامدهای محاصره یمن، ائتلاف متجاوز را محکوم می نماید.

این جنبش اضافه نمود: اگر دبیرکل سازمان ملل ذره ای انسانیت دارد باید به جای اینکه وجدان خود را به ثمن بخس بفروشد، از تمدید زمامداری اش برای بار دوم خودداری کند.

در این بیانیه بعلاوه آمده است، بچه ها یمنی می دانند که چه کسی آنان را با هواپیماها و هم محاصره به قتل می رساند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1578

به "واکنش انصارالله یمن به قرار دریافت در لیست نقض حقوق بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش انصارالله یمن به قرار دریافت در لیست نقض حقوق بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید