چربی خون را چگونه کاهش دهیم؟

به گزارش مجله پیامک مسعود، دکترای طب ایرانی با تاکید بر اینکه خواب مناسب، ورزش و کاهش اضطراب در کاهش کلسترول و تری گلیسیرید بسیار موثر است گفت: دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن موجب کاهش اثر داروهای گیاهی و شیمیایی می گردد.

چربی خون را چگونه کاهش دهیم؟

به گزارش خبرنگاران، علیرضا یارقلی دکترای طب ایرانی با اشاره به اینکه در طب ایرانی غذا، غذا-دارو، دارو-غذا و غذا داریم گفت: برعکس ذهنیت همه، یکی از مهمترین عوامل کاهش کلسترول و تری گلیسیرید، خواب مناسب است گفت: مقالات زیادی موجود است که تاکید می نماید زود خوابیدن و زود بیدار شدن باعث کاهش کلسترول و تری گلیسیرید می گردد. دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن موجب کاهش اثر داروهای گیاهی و شیمیایی می گردد.

وی اضافه کرد: اضطراب در افزایش قند و چربی های کلسترول و تری گلیسیرید بسیار موثر است.

یارقلی تاکید نمود: اگر همه داروها را بخوریم و چربی کنترل گردد؛ با ورزش می توانیم مصرف دارو را تا 10 درصد کاهش دهیم. ورزش اصل اول درمان کلسترول است. مقالات علمی کشور بر این امر تاکید دارد و انجمن قلب آمریکا ورزش های کوتاه مکرر یا کاردیو را بسیار توصیه می نماید. این ورزش ها 30 ثانیه ای و یک دقیقه ای هستند. می توان این حرکات را پشت سر هم یا در فواصل منظم انجام داد. این روش در کاهش کلسترول بسیار موثر است.

وی در پاسخ به اینکه چرا کلسترول و تری گلیسیرید باید میزان معینی داشته باشند گفت: رسوبی در عروق ما ایجاد می گردد که در درازمدت می تواند موجب سفتی و تنگی عروق می گردد. هنگام پمپاژ قلب، وقتی عروق نرم است، انتهای عروق با جریانی ثابت همراه است اما وقتی عروق سفت است؛ جریان با پمپاژ قلب بالا و پایین می گردد که خون رسانی به اندام های مختلف و حتی خود قلب را مختل می نماید.

علیرضا یارقلی دکترای طب ایرانی کشورمان با بیان اینکه اگر عروق بدن ما تنگ باشند قلب بیشترین آسیب را متحمل می گردد گفت: تنگی عروق موجب کاهش خون رسانی به نقاط مختلف بدن می گردد.

وی اضافه کرد: سیگار کشیدن و دیابت می تواند اثرات بد چربی را تشدید کند.

یارقلی با تاکید بر اینکه انجمن قلب آمریکا اخیرا بر مضرات مصرف بالای کربوهیدرات ها بیش از کلسترول تاکید دارد گفت: افزایش مصرف کربوهیدرات ها می تواند عوارض بسیار بدتری برای بدن به همراه داشته باشد. متاسفانه ما در فرهنگ خود مصرف توامان چربی و کربوهیدرات را داریم. ما حلوا و زولبیا بامیه خیلی دوست داریم و نبود فعالیت بدنی مناسب در زندگی شهری شرایط را بدتر می نماید.

وی متذکر شد: زردچوبه، کرفس، شوید بامیه، دارچین، زیره، زنیان و انیسون خوب است اما آنچه ما از آن غافل هستیم ورزش و خواب و کاهش اضطراب مناسب است.

یارقلی با بیان اینکه متاسفانه روی قارچ گانودرما بیش از حد تبلیغ شده است گفت: هر کسی بیماری دارد به او توصیه می گردد قارچ گانودرما استفاده کند. گانودرما جزو قارچ هایی است که مزاج گرم و خشک دارد چون مزاج بیشتر قارچ ها سرد و تر است. گانودرما برای بیماری های بلغمی و امتلائی بسیار موثر است و در کاهش چربی خون موثر است. گانودرما در گروه داروها طبقه بندی می گردد و حتما باید تحت نظر پزشک مصرف گردد.

  • جوی دو سر واقعا یک صبحانه سالم است؟ | از این 2 ضرر اوتمیل جلوگیری کنید
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مهر 1401 بروزرسانی: 1 مهر 1401 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 2009

به "چربی خون را چگونه کاهش دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چربی خون را چگونه کاهش دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید